بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت در بورس ۵بهمن ۹۹

سهامداران شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها و قند نیشابور در بورس و معامله‌گران شرکت‌های بازرگانی و تولیدی مرجان کار در فرابورس بیشرین سود را کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۱۲هزار و۵۷۲۲واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۳۴هزار و ۶۴۳واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۱۷میلیارد و ۱۹۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۵هزار و ۶۳۶میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۷۰۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها و قند نیشابور بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های شکر شاهرود، موتورسازان تراکتورسازی ایران و سرمایه‌گذاری بهمن بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۴۲۱میلیون ورقه به‌ارزش ۷هزار و ۹۷۷میلیارد تومان در ۷۶۸هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۴۹واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۲۹۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های بازرگانی و تولیدی مرجان کار، نفت ایرانول و سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های صنعتی مینو، آ.س.پ و سرمایه‌گذاری آوا نوین بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.