پیش ثبت‌نام بیش از ۶۰۰ شرکت در چهاردهمین نمایشگاه ایران‌پلاست

مدیر چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست از پیش ثبت‌نام ۶۰۰ مشارکت‌کننده در سطوح مختلف برای حضور در این نمایشگاه خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)،با توجه به همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ در دنیا که بسیاری از بخش‌های زندگی روزمره و البته رویدادهای تخصصی را در طول یکسال اخیر در سراسر جهان متاثر کرده است، ایران پلاست هم مستثنا نبوده و بارها تغییر تاریخ برگزاری را تجربه کرده تا در نهایت قرار است از ۱۹ تا ۲۲ بهمن ماه برگزار شود. به همین مناسبت گفت‌وگویی داشتیم با ایوب بنوی، مدیر چهاردهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست. وی در این مصاحبه به روند ویژه برگزاری نمایشگاه در این دوره اشاره کرد. صحبت این‌گونه آغاز شد:

همانطور که به خوبی اشاره کردید با توجه به شرایط شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا در کشور، بسیاری از فعالیت‌ها از جمله همایش‌ها و نمایشگاه‌ها به صورت موقت به حالت تعلیق در آمد که نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست هم از این قواعده مستثنی نبود. سرانجام با بهبود نسبی شرایط و کاهش قابل توجه مبتلایان به ویروس کرونا و از همه مهم‌تر، فرهنگ شدن رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در جامعه و با توجه به صدور مجوز وزارتخانه‌های صنعت، تجارت و معدن (صمت) و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی و سرانجام موافقت وزارت نفت و هماهنگی‌های انجام‌شده با مسؤلان شرکت سهامی نمایشگاه‌ها، قرار بر آن است که چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست، به عنوان آخرین نمایشگاه قرن، از ۱۹ تا ۲۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ برگزار ‌شود.

برای اطمینان‌خاطر مشارکت‌کنندگان و شرکت‌هایی که تمایل دارند در این رویداد بزرگ صنعت پلیمر کشور حضوری فعالانه داشته باشند، تأکید می‌کنم که این نمایشگاه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود. افزون بر پروتکل‌های مصوب نمایشگاه و ستاد کرونا، وزارت نفت نیز پروتکل‌های سختگیرانه‌ای برای حفظ سلامتی مشارکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان در نظر گرفته است.

این در حالی است که با توجه به شرایط یادشده و وجود فشارهای تحریم و بدعهدی‌های کشورهای غربی، ایران پلاست دوره چهاردهم تنها اتفاق بزرگ برای گردهم آمدن و تبادل علم و فناوری، هم‌اندیشی و همکاری صنعت پتروشیمی در رده‌های مختلف این صنعت خواهد بود.

برنامه پیش ثبت‌نام‌ها و ثبت‌نام قطعی و جانمایی‌ها با توجه به زمان اندکی که پیش روست، چگونه پیش می‌رود؟

پیش ثبت نام ۶۰۰ مشارکت‌کننده در سطوح مختلف، نوید برگزاری هر چه بهتر نمایشگاه را می‌دهد، از همه این شرکت‌ها دعوت می‌کنیم با حضور هرچه پررنگ‌تر، مراحل جانمایی نهایی خود را در سامانه ایران پلاست انجام دهند و از این فرصت طلایی در سال ۹۹ بیشترین بهره را ببرند.

آیا آماری از تعداد مشارکت‌کنندگان، فضای رزرو شده و سالن‌ها به تفکیگ گروه‌های کالایی در دست هست؟

تا این لحظه حضور بیش از ۱۰۰ شرکت تاکنون در ۴ گروه کالایی مواد اولیه پتروشیمی‌ها و تولیدکنندگان مواد اولیه، محصولات پیش‌ساخته و ساخته شده، ماشین‌آلات، تجهیزات، کالا و خدمات قطعی شده و با توجه به کمبود فضا و کمتر شدن فضای زیر پوشش سالن‌ها به دلیل پروتکل‌های بهداشتی از تمامی فعالان و علاقمندان این صنعت خواهشمندیم هر چه سریعتر با مراجعه به سایت نمایشگاه ایران پلاست مراحل ثبت‌نام نهایی را انجام دهند.

در هر سالن فضاهایی برای نشست‌های B2B پیش‌بینی شده، برای فراهم کردن امکان مذاکرات که در غرفه‌ها به دلایل بهداشتی ممکن نیست. در این باره توضیحاتی بفرمایید.

با توجه به قوانین و مقررات اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا و شرکت‌ نمایشگاه‌های بین‌المللی در هر سالن ۶۰ متر فضا برای ایجاد فضای B2B، نشست‌ها،  گفت‌وگوها و … در نظر گرفته شده که با توجه به رعایت فاصله اجتماعی و هماهنگی شرکت‌ها با ستاد برگزاری نمایشگاه ایران پلاست امکان برگزاری جلسات به صورت ایمن و سلامت وجود دارد.

یکی از کارکردهای نمایشگاه‌ها، به دست آوردن بازارهای فروش و صادرات از سوی مشارکت‌کنندگان است. برای بازدید هیئت‌های تجاری به‌ویژه از منطقه چه تدابیر احتمالی اندیشیده‌اید؟

یکی از دستاوردهای نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست، وجود هیئت‌ها و بازرگانی خارجی است، امسال نیز با توجه به نگاه ویژه ما در حضور هرچه پررنگ‌تر هیئت‌های تجاری خارجی، تاکنون مقدمات حضور بیش از ۶ هیئت (در قالب ۱۵۰ نفر)  از کشورهای منطقه فراهم شده، این در حالی است که با توجه به برگزاری نمایشگاه آنلاین مجازی، امکان حضور شرکت‌های خارجی و بازرگانان خارجی برای نخستین بار در کشور ایجاد شده است که اطلاعات تکمیلی و شرایط آن به‌زودی اعلام می‌شود.