دبیر شورای عالی مناطق آزاد: ارزش ۹۰۰ هزار میلیارد تومانی بسته های سرمایه گذاری در مناطق آزاد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به برنامه ریزی دولت برای جهش در جذب سرمایه گذاری در مناطق آزاد گفت: ارزش تقاضای سرمایه گذاری در مناطق آزاد در سال جاری به ۸۸۰ هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش ایپنا- خبرگزاری پتروشیمی ایران، «حجت‌الله عبدالملکی»  سه شنبه ۲۴ آبان ماه در آیین افتتاح همایش و نمایشگاه «ایران پتروکم» که در جزیره کیش برگزار شد، اظهار کرد: ارزش بسته‌های سرمایه گذاری در مناطق آزاد به بیش از ۹۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده که بخش عمده آن در حوزه پتروشیمی و صنایع وابسته به آن است.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی در مقایسه با دوره رژیم پهلوی بیش از ۶۰ برابر شده است، افزود: این پیشرفت نشانگر نگاه راهبردی جمهوری اسلامی به آینده است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد صنعت پتروشیمی را موتور محرک اقتصادی کشور دانست و اضافه کرد: صنایع پتروشیمی طی دولت سیزدهم در مناطق آزاد رشد قابل توجهی دارند.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی آغاز گر تمدن نوین اسلامی است، گفت: نظام اقتصادی کشور در چهارچوب اقتصاد مقاومتی تعریف و برنامه ریزی می‌شود.

نخستین همایش و نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پتروکم (IranPetrochem) با شعار حمایت از تولید دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش به همت شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از ۲۴ تا ۲۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ در مرکز بین‌المللی همایش‌ها و نمایشگاه‌های جزیره کیش دایر است.

ایران پتروکم نمایشگاه تخصصی پتروشیمی و صنایع وابسته است که با شیوه‌ای نوین و رویکردی متفاوت در حمایت از تولید دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی توسط گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس برگزار می‌شود.

https://ipna.news/169827کپی شد!