کشف بیش از ۲۴ تُن مواد پتروشیمی قاچاق در ری

 فرمانده انتظامی شهرستان ری از کشف بیش از ۲۴ تُن مواد اولیه پتروشیمی وارداتی از یک انباری در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)،سرهنگ دوستعلی جلیلیان‌ در این باره گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر دپو و جمع آوری مواد اولیه پتروشیمی وارداتی در یک انبار کالا در حوالی کهریزک، بررسی موضوع در دستور کار تیمی از ماموران کلانتری کهریزک قرار گرفت.

وی عنوان کرد: بررسی های اولیه حاکی از این بود که کالاها وارداتی بوده و خارج از شبکه توزیع در این مکان دپو و جمع آوری شده اند که نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور بازرسی از آنجا و دستگیری متهم اخذ شد.

فرمانده انتظامی شهر ری با اشاره به اینکه هویت مالک انبار مورد شناسایی قرار گرفت، افزود: به همراه نماینده اتاق اصناف محل مورد نظر بازدید و در بازرسی صورت گرفته ۲۴۸ هزار کیلو مواد اولیه پتروشیمی وارداتی کشف شد.

این مقام انتظامی ابراز داشت: با دستور قضائی انبار پلمب و مالک انباری برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ جلیلیان خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزش اموال کشف شده را ۱۵۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

دستگیری سارق احشام

فرمانده انتظامی شهرستان ری در خبری دیگر از دستگیری سارق حرفه ای احشام و کشف ۳۰ راس گوسفند مسروقه دراین شهرستان، خبر داد.

وی توضیح داد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سرقت تعدادی احشام در گله داری در محدوده امین آباد شهرری، بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران پلیس این فرماندهی قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: با حضور ماموران کلانتری امین آباد در محل، تحقیقات پلیسی آغاز و با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی هویت و مخفیگاه سارق حرفه‌ای شناسایی شد و پس از هماهنگی های قضائی طی یک  عملیات پلیسی، متهم در مخفیگاهش دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ری با اشاره به اینکه از مخفیگاه متهم ۳۰ راس گوسفند به سرقت رفته کشف شد، ادامه داد: متهم در پی جوئی های انتظامی به جرم ارتکابی اعتراف کرد و با شناسایی مال باختگان و تکمیل تحقیقات اولیه متهم در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

https://ipna.news/161830کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *