طرح تولید پلی‌پروپیلن از گاز نقطه عطف صنعت نفت در اسلام‌آباد غرب است

استاندار کرمانشاه گفت: اجرای طرح تولید پلی‌پروپیلن از گاز طبیعی (GTPP) در پتروشیمی اسلام‌آباد غرب، نقطه عطف شکوفایی صنعت نفت و گاز در غرب کشور است.

 

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛هوشنگ بازوند امروز یکشنبه (۱۸ مهرماه) در بازدید از روند اجرای طرح پتروشیمی اسلام‌آباد غرب ضمن تشکر و قدردانی از عوامل اجرای این طرح ملی و ارزشمند، اظهار کرد: کاری که شما در این منطقه از کشور انجام می‌دهید بسیار مهم و ارزشمند است و می‌تواند توسعه بسیاری را برای منطقه اسلام‌آباد غرب و استان کرمانشاه در پی داشته باشد.

وی با ابراز خشنودی از تهیه و ابلاغ سند راهبردی پتروشیمی اظهار کرد: تهیه این سند و ابلاغ آن بسیار ارزشمند است و امیدوارم مهندس اوجی، وزیر نفت نیز بدان اهتمام ورزند و پیگیر آن باشند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه استانداری و مدیران اجرایی استان برای به ثمر نشستن طرح ارزشمند تولید پلی‌پروپیلن به‌عنوان یک زنجیره ارزش، نهایت همکاری را با عوامل اجرای طرح خواهند داشت، تصریح کرد:  این طرح می‌تواند تحول جدی را در امر اشتغالزایی منطقه و استان کرمانشاه به دنبال داشته باشد.

اشتغال بیش از ۴۰۰ نفر

در جریان این بازدید سیدعبدالعظیم پلاسعیدی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی اسلام‌آباد غرب نیز در توضیح روند اجرای طرح تولید پلی‌پروپیلن در این واحد صنعتی گفت: این طرح با تخصیص اعتباری ۵۴۵ میلیون دلار در حال اجراست و تاکنون افزون بر یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با تاکید بر اینکه این طرح ۱۰۰ درصد ایرانی است، تصریح کرد: در اجرای طرح یاد شده از نیروهای بومی استان کرمانشاه بهره گرفته شده است و این مهم تا زمان بهره‌برداری ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی اسلام‌آباد غرب افزود: هم‌اکنون بیش از ۴۰۰ نفر در طرح تولید پلی‌پروپیلن فعالند که ۲۴۰ نفر آنها بومی استان و اغلب از منطقه اسلام‌آباد غرب هستند.

https://ipna.news/157915کپی شد!