اجرای پتروشیمی چهارم کرمانشاه تصویب شد

استاندار کرمانشاه خبر از اجرای پتروشیمی چهار کرمانشاه با تلاش‌های وزیر نفت داد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ هوشنگ بازوند در این جلسه با بیان اینکه کشور درگیر جنگی اقتصادی گسترده، همه جانبه و تحریم‌های ظالمانه از سوی آمریکا است، اظهار داشت: شیوع بحران کرونا نیز در اکثر کشور‌های دنیا سبب ایجاد خسارت‌های اقتصادی شده و بحرانی است که اقتصاد‌های بزرگ دنیا را به زانو درآورده است.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: شرایط زندگی برای مردم سخت شده است و در این وضعیت باید مدیران دولتی و به ویژه دستگاه‌های خدمات رسان بسیار بیشتر از قبل با مردم همراه و همدل باشند و درحل مشکلات مردم اهتمام جدی داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه تصریح کرد: مردم ایران بسیار قدرشناس هستند و هرگاه خدمت و احترامی ببینند در این شرایط سخت از بسیاری از کاستی‌ها چشم پوشی می‌کنند.

وی با تاکید بر این نکته که مردم باید احساس کنند دولت و حکومت در کنار آن هاست در ادامه عنوان کرد: در زلزله بزرگ آبان ۹۶ در همان روز‌های ابتدایی رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور و دیگر مسئولین به میان مردم زلزله زده آمدند و این موجب دلگرمی و امید در میان مردم آسیب دیده شد و آن‌ها احساس کردند حکومت و دولت تا آخر در کنار آن هاست و در عمل هم این اتفاق افتاد.

مهندس بازوند خاطرنشان کرد: زلزله سرپل ذهاب یک نمونه موفق از همراهی دولت و مردم بود و مردم در طول دوران امدادرسانی تا پایان بازسازی احساس تنهایی و بی پناهی نکردند.

وی تاکید کرد: در این شرایط دشوار که سلامت و معیشت مردم به خاطر بحران کرونا و تحریم‌های ظالمانه در تنگنا و خطر قرار گرفته است ما باید در کنار مردم باشیم و با شنیدن گلایه مند‌های آن ها، مشکلات موجود را به حداقل برسانیم.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: اگر دستگاهی در زمینه خدمات رسانی کاستی‌هایی داشته از مردم عذرخواهی کند همانگونه که بنده به عنوان استاندار کرمانشاه در صدا و سیما به خاطر خاموشی‌های برق از مردم عذرخواهی کردم و همان جا نیز قول پایان خاموشی‌ها را دادم و این وعده محقق شد.

وی افزود: با عذرخواهی جایگاه یک مدیر تضعیف نمی‌شود بلکه مردم از این مسئولیت پذیری مدیران خوشحال می‌شوند.

مهندس بازوند در بخش دیگری از سخنانش عملکرد مردم و مسئولین را در زمینه کرونا را موفق ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه مردم هشدار‌های داده شده را جدی گرفته اند و اکثریت مردم ماسک می‌زنند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و همین امر باعث شده کرمانشاه در مقایسه با دیگر استان‌ها از وضعیت مناسبی برخوردار باشد. البته تداوم این وضعیت کاملا به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بستگی دارد.

وی در ادامه تصویب طرح پتروشیمی چهارم کرمانشاه در کمیته تخصصی شورای اقتصاد را یک موفقیت بزرگ برای استان دانست و گفت: حجم سرمایه گذاری در این طرح هفت هزار میلیارد تومان است که این رقم برابر با سرمایه فعلی سه پتروشیمی دیگر استان است.

استاندار کرمانشاه یادآور شد: برخی خواهان اجرای این طرح دردیگر استان‌ها بودند، ولی مهندس زنگنه با جدیت پیگیر اجرای آن در کرمانشاه بود و عاقبت هم در شورای اقتصاد با یک رای مناسب این طرح تصویب شد.

https://ipna.news/151958کپی شد!