حمل محصولات پتروشیمی شهید تندگویان به وسیله راه آهن میسر شد

از آنجا که حمل و نقل ریلی علاوه برنقش ویژه ای که در اقتصاد مقاومتی و خودکفایی کشور برعهده دارد در کاهش مصرف سوخت و همچنین پاکی محیط زیست نیز تاثیر بسزایی دارد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ از آنجا که حمل ونقل ریلی علاوه برنقش ویژه ای که در اقتصاد مقاومتی و خودکفایی کشور برعهده دارد در کاهش مصرف سوخت وهمچنین پاکی محیط زیست نیز تاثیر بسزایی دارد.

مدیریت پتروشیمی شهید تندگویان بنا به این دلایل و همچنین مزایای متعدد دیگری از جمله امکان انتقال حجم بالای محصول بصورت یکجا و در یک زمان به مشتری ، هزینه پایین حمل ،جلوگیری از تجمع کامیون ها در محیط های صنعتی، دسترسی و اعلام آمادگی سریعتر نسبت به حمل جاده ای بخصوص در شرایط ،کاهش مکاتبات ، مراجعات ، اخذ مجوزها گمرکی و حراستی و همچنین کاهش حجم تردد جاده ای ، تصمیم به استفاده از حمل ونقل ریلی به منظور ارسال محصولات خود برای مشتریان نموده است .

از طرف دیگر نیز زیر ساختهای موجود در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقدامات مناسبی که در راستای استفاده از حمل ونقل ریلی در این منطقه انجام شده این شرکت را مصمم نمود تا در اولین گام۵۰۰ تن از محصولات مجتمع را درون جامبوهای ۱۱۰۰ کیلوگرمی در ۱۱ واگن بارگیری کرده وبرای استفاده شرکت گلریز به شهر قم ارسال نماید.

برای اجرای این برنامه، جلسات هماهنگی منظمی با مدیران پایانه های ریلی و اداره گمرک بندرامام خمینی (ره) برگزارشد که همکاریهای بسیارمثبت وسازنده آنها در این خصوص باعث تسهیل وتسریع کار گردید.

خوشبختانه در حال حاضر تعاملات بسیارخوبی بین سازمانهای منطقه ای و پتروشیمی شهید تندگویان برقرار است و اقدامات وهماهنگی لازم در داخل شرکت نیز در حال انجام می باشد تا با آماده شدن کامل امکانات و زیر ساختهای مورد نیاز ، تمام جابجایی محصولات مجتمع بصورت ریلی انجام گیرد .

قابل ذکراست پتروشیمی شهید تندگویان به عنوان بزرگترین تولید کننده محصولات استراتژیک اسید ترفتالیک خالص و پلی اتیلن ترفتالات نقش مهمی در حمایت از صنایع داخل کشور به ویژه صنعت نساجی برعهده دارد.

https://ipna.news/150656کپی شد!