پتروشیمی شازند الگوی مناسب مسئولیت اجتماعی هدفمند است

به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی، نشست مدیران روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی و پتروشیمی شازند به میزبانی این پتروشیمی برگزار و در این نشست بر الگو بودن پتروشیمی شازند در زمینه پیاده‌سازی هدفمند، مناسب و همه‌جانبه اجرای مسئولیت‌های اجتماعی تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)، عصر امروز به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی، نشست مدیران روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی و پتروشیمی شازند به میزبانی این پتروشیمی برگزار شد.

معاون تولید و رئیس مجتمع پتروشیمی شازند  در این نشست ضمن ابلاغ پیام تبریک ابراهیم ولدخانی مدیرعامل این مجتمع به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی، گفت: همکاران واحد روابط عمومی همواره با بهره‌مندی از علم، هنر و تجربه به دنبال ایجاد تعامل سازنده با مخاطبین درون و برون سازمانی و نیز منعکس‌کننده تلاش‌ها، دستاوردها و موفقیت‌های شرکت پتروشیمی شازند بوده و هستند.

محسن پورمحمد با اشاره به فعالیت‌ها و تولیدات مجتمع پتروشیمی شازند افزود: این شرکت با ۲۳ واحد فرایندی و سرویس‌های جانبی به عنوان یک پارک صنعتی، متنوع‌ترین محصولات پلیمری و شیمیایی را در سطح کشور تولید می‌کند، همچنین این شرکت همواره به حفاظت از محیط زیست توجه ویژه‌ای داشته و به دنبال اجرای پروژه آب و پساب به منظور کاهش مصرف یا مراقبت و حفظ سفره‌های آبی منطقه است.

وی تصریح کرد: پتروشیمی شازند در سال گذشته با وجود برخی از مشکلات و محدودیت‌ها نظیر تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی با خودباوری، همت مضاعف و بهره‌مندی از دانش و تخصص بومی، برای اولین بار تعمیرات اساسی (اورهال) مجتمع پتروشیمی شازند را با بهره‌مندی از توان داخلی و بدون حضور شرکت‌های خارجی با موفقیت به پایان رساند.

معاون تولید و رئیس مجتمع پتروشیمی شازند اظهار کرد: با توجه به شیوع جهانی ویروس کرونا و با تاکید ویژه مدیرعامل شرکت به منظور حفظ سلامت و جان کارکنان کمیته بحران، پدافند غیرعامل و کمیته راهبردی سلامت تشکیل شد و با برگزاری جلسات مستمر، مصوبات مختلفی را با اولویت حفظ سلامت تمام کارکنان به تصویب رساند.

پورمحمد ادامه داد: همچنین پتروشیمی شازند به عنوان پیشرو در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی، با توجه به نیاز کشور موفق به تولید محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح با استانداردهای سازمان بهداشت جهانی شد که این محلول بین کارکنان و خانواده‌هایشان، بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی استان و ساکنین روستاهای منطقه به صورت رایگان توزیع شد.

عمل به مسئولیت‌های اجتماعی پتروشیمی شازند در بحران کرونا

سیدحسین هندی، رئیس روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت پتروشیمی شازند نیز با تبریک هفته ارتباطات و روابط عمومی با تاکید بر رسالت روابط عمومی‌ها در انتقال و انتشار صحیح اخبار، خواستار هم‌افزایی و تعامل بیشتر روابط عمومی‌های شرکت‌های تابعه گروه توسعه ملی با یکدیگر شد.

وی به اقدامات شرکت پتروشیمی شازند در مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: پتروشیمی شازند با عملکرد شفاف خود به عنوان شرکتی پیشرو در مسئولیت‌های اجتماعی، با مجموعه بهداشت و درمان استان مرکزی تعاملات بسیار سازنده‌ای داشته و در این راستا مبلغ ۵ میلیارد ریال به منظور کمک به مبارزه با بیماری کرونا به حساب دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی واریز کرده است.

رئیس روابط عمومی و امور بین الملل پتروشیمی شازند افزود: بیش از ۱۴ تن ماده اولیه تولید البسه بیمارستانی در مجتمع پتروشیمی شازند تولید و از طریق انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی به صورت رایگان برای تولید لباس مدافعان سلامت در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور قرار گرفته است، همچنین هزینه تولید محلول ضدعفونی کننده تولیدی پتروشیمی شازند که تمام این محلول به صورت رایگان در اختیار مراکز بهداشتی و درمانی استان مرکزی، صنایع، کارکنان و بخشی نیز برای نیازمندان ساکن روستاهای همجوار توزیع شده، بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال بوده است.

وی یادآور شد: شرکت پتروشیمی شازند ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی در برگزاری رزمایش کمک مومنانه را لبیک گفته و با توزیع سبد ارزاق در بین محرومان و نیازمندان منطقه سهم کوچکی از این همایش ماندگار ملی را بر عهده گرفته است.

لزوم قدردانی از سفیران شفافیت در کنار سفیران سلامت

 مدیر روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی نیز با تبریک هفته ارتباطات و روابط عمومی به همکاران روابط عمومی شرکت پتروشیمی شازند، نقش روابط عمومی‌ها در مدیریت بحران و انعکاس شفاف و صحیح مسئولیت‌های اجتماعی را مهم دانست و گفت: در بحران‌هایی نظیر شیوع جهانی ویروس کرونا، روابط عمومی‌ها نقش و جایگاه پررنگ‌تری را ایفا می‌کنند که باید با اتخاذ برنامه‌ریزی‌ها و استراتژی‌های مناسب و به موقع، از اقدامات انفعالی پرهیز کنند.

 سیدعلی میرمحمدی تصریح کرد: در این مسیر، باید از ابزارهای کنترل و تنویر افکار عمومی مانند اعتمادسازی، آگاهی دادن به مردم، پاسخگویی به شایعات، ترسیم یک تصویر امیدبخش و ترویج روحیه ایثارگری اجتماعی که مصداق بارز آن رزمایش همدلی مومنانه که از منویات مقام معظم رهبری است، استفاده کنند.

وی با بیان این که یکی از اقدامات مهم و تاثیرگذار در تصمیم‌گیری و مدیریت بحران، مستندسازی اطلاعات، اقدامات و بازخورد آن‌‌هاست، این مستندات را سندی ماندگار برای کشور و راهگشا برای مقابله با بحران‌های آتی توصیف کرد و یاد آور شد: این روزها باید علاوه بر قدردانی از سفیران سلامت، از سفیران شفافیت نیز تقدیر کرد.

مدیر روابط عمومی گروه توسعه ملی با ابلاغ پیام تقدیر مدیرعامل گروه توسعه ملی از خدمات ارزنده و پیشگیرانه شرکت پتروشیمی شازند در زمان شیوع ویروس کرونا، تاکید کرد: پتروشیمی شازند با نگاه صحیح به انعکاس اخبار، رویدادها و کانال‌های توزیع در سطح ملی و استانی، پوشش رسانه‌ای مناسبی از اقدامات و دستاوردهای خود داشته و با توجه به فعالیت‌های مستمر در تمامی حوزه‌های مسئولیت اجتماعی، الگوی موفقی برای پیاده‌سازی هدفمند، مناسب و همه‌جانبه اجرای مسئولیت‌های اجتماعی است.

میرمحمدی با تقدیر از نگاه و فرهنگ توسعه‌ای شرکت پتروشیمی شازند، اظهار کرد: توجه به توسعه و پویایی در پتروشیمی شازند به عنوان یک فرهنگ سازمانی بسیار مطلوب در تمامی ارکان این شرکت قابل مشاهده است به طوری که این شرکت در تمامی برهه‌های زمانی، اتفاقات مهمی را رقم زده است و می‌توان به دستاوردهایی همچون اورهال تاریخی سال گذشته با تکیه بر توانایی و دانش متخصصان داخلی، تولید برخی گریدهای خاص پلیمری برای سرنگ‌های انسولین، کسب عنوان اولین پتروشیمی هوشمند کشور با تجهیز در برابر حملات سایبری، شکستن رکورد تولید در سال ۹۸ و صادرات ۴۵ درصدی با توجه به تحریم‌های ناجوانمردانه، اشاره کرد.

به گفته مدیر روابط عمومی گروه توسعه ملی، نبود بحران‌های کارگری در شرکت پتروشیمی شازند، نمایانگر مدیریت هوشمند در تکریم منابع انسانی به عنوان سرمایه اصلی یک بنگاه اقتصادی است.

https://ipna.news/150164کپی شد!