ادعای اختلاس گران شرکت بازرگانی پتروشیمی؛ ۷ میلیون یورو حق دلالی ماست

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: ادعای اختلاس گران شرکت بازرگانی پتروشیمی این بوده که ۷ میلیون و ۶۵ هزار و ۵۲۹ یورو و ۸میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۸۴ دلار درصد دلالی آنها بوده است.

معصومه آقاپور علیشاهی عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آغاز رسیدگی به پرونده فساد در صنعت پتروشیمی ایران در شعبه سوم دادگاه انقلاب ویژه رسیدگی به جرائم اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی، گفت: این پرونده ۱۴ متهم دارد که یکی از آنها مرجان شیخ‌الاسلامی آل‌آقا مدیر عامل شرکت بازرگانی دنیز و هترا تجارت است.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مرجان شیخ‌الاسلامی، مدیرعامل سابق خبرگزاری میراث فرهنگی است، افزود: شیخ الاسلامی در دولت هفتم و هشتم به جناح اصلاح‌طلب نزدیک بود، اما بعد از روی کار آمدن دولت آقای احمدی نژاد در چرخشی ۱۸۰درجه‌ای به اصولگرایان نزدیک شد و حتی نامش در فهرست ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات مجلس هشتم شورای اسلامی قرار گرفت.

سرمایه گذاری شیخ الاسلامی در خرید شبکه‌های تلویزیونی ترک

وی ادامه داد:شیخ‌الاسلامی هم‌زمان وارد تجارت با شرکت‌های صوری شده بود و یکباره به ثروتی قابل توجه رسید و در دولت دهم از ایران خارج شد.

آقاپورعلیشاهی با بیان اینکه شیخ‌الاسلامی مدتی در ترکیه زندگی می کرد، اظهار داشت: شیخ الاسلامی ثروت چندین میلیون دلاری خود را صرف سرمایه‌گذاری در این کشور در حوزه‌های مختلف کرد که خرید شبکه‌های تلویزیونی ترک یکی از این حوزه‌ها بود.

وی  با اشاره به اینکه شیخ الاسلام پس از مدتی از کانادا سر در آورده و هم‌اکنون در تورنتو زندگی می‌کند، افزود: پرونده اختلاس پتروشیمی حدود ۷ میلیارد یورو بوده و بین سال ۸۹ تا ۹۲ این اختلاس رخ داده که ۱۵ نفر با این اختلاس در ارتباط بوده اند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اختلاس شرکت بازرگانی پتروشیمی در زمان تحریم های گذشته بوده است، تصریح کرد: ادعای متهمان این بوده که درصد دلالی خود را برداشته اند یعنی ۷ میلیون و ۶۵ هزار و ۵۲۹ یورو و ۸ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۸۴ دلار درصد دلالی آنها بوده است. /ایسنا

https://ipna.news/136041کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *