تعمیرات اساسی سه واحد پتروشیمی بندر امام با موفقیت به پایان رسید

معاون فنی و تولید پتروشیمی بندر امام از پایان موفقیت آمیز تعمیرات اساسی سه واحد این پتروشیمی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی‌ ایران ( ایپنا) مهندس ملک عباس غلام زاده معاون فنی و تولید پتروشیمی بندرامام با اعلام این خبر اظهار داشت: در جهت پایداری تولید و رعایت استاندارد‌های فنی و همچنین پس از کسب مجوز‌های لازم، تعمیرات اساسی ۳ واحد از پتروشیمی بندرامام بدون وقوع حادثه به پایان رسید.

وی درباره تعمیرات اساسی واحد آروماتیک گفت: با توجه به ماهیت پالایشگاهی و پتروشیمیایی این واحد، طبق دستورالعمل‌ها کاتالیست‌های آن احیا شدند و خطوط با ریسک بالا این واحد با نوع مقاوم کرو مولی با پیگیری جدی مدیرعامل تعویض شد که در نوع خود بیسابقه بوده است.

معاون فنی و تولید پتروشیمی بندر امام درباره اورهال واحد پلی اتیلن سنگین (HD) افزود: این واحد بعد از ۶ سال طبق برنامه‌های از قبل پیش بینی شده تعمیر و موارد برنامه ریزی شده طبق دستور کار‌های مشخص انجام گردید.

مهندس غلام زاده به تعمیرات اساسی واحد الفین بعد از ۳ سال نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در این واحد جهت رفع موانع افزایش تولید تعمیرات اضطراری انجام شد و برای اولین بار پروژه خوراک میکس در این واحد انجام گرفت که دستاورد مهمی می‌باشد.

لازم به ذکر است این تعمیرات با استفاده از ظرفیت‌های بومی و داخلی انجام شد که در واحد الفین ۲۱۰ هزار نفر ساعت کار؛ در واحد پلی اتیلن سنگین ۱۸۰ هزار نفر ساعت کار و در واحد آروماتیک ۶۱۲ هزار نفر ساعت کار بدون حادثه صورت گرفت.

https://ipna.news/171866کپی شد!