تصویب ۲۰۰۰ ریال سود در مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه

مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1402 روز یکشنبه مورخ 17 تیر 1403 در محل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی‌ ایران ( ایپنا)،امیرحسین لطفی لاریجانی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، در آغاز این جلسه ضمن خیرمقدم و عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محترم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفای ایشان به ارائه گزارش عملکرد شرکت در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ پرداخت و عملکرد تولید، فروش، اقدامات مالی، پروژه فاز ۲، پروژه های در حال پیگیری و دیگر اقدامات مهم صورت گرفته سال مالی فوق را به صورت جامع به مجمع ارائه نمود.

دکتر لطفی لاریجانی سال ۱۴۰۲ را فصل تلاش های جهادگرانه مدیران و کارکنان شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه عنوان کرد و دستیابی به رکوردهای جدید تولید و فروش علیرغم مشکلات عدیده ای همچون قطعی خوراک؛ و پیشرفت بالغ بر ۷۷ درصدی پروژه فاز ۲ با وجود تحریم های ظالمانه را عاملی مهم در راستای افزایش بهره وری در شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه دانست.

حرکت به سمت راه اندازی طرح های توسعه ای و تکمیل زنجیره ارزش نیز از موارد مهمی بود که دکتر لطفی لاریجانی با اشاره به آن خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۲ با پژوهش های گسترده ای که در خصوص تکمیل زنجیره ارزش و ایجاد ارزش افزوده به منظور توسعه هرچه بیشتر در شرکت صورت پذیرفت، طرح احداث واحد کریستال ملامین به عنوان فاز توسعه ای شرکت و یک طرح توجیه پذیر اقتصادی با ارزش افزوده بالا در دستور کار قرار گرفت و موفق شدیم که موافقت اصولی طرح را از وزارت نفت اخذ نماییم که پس از تأمین مالی به مرحله اجرا در خواهد آمد.

دکتر لطفی همچنین با اشاره به مسأله خشکسالی و چالش آب در کشور، از اجرای طرح های بهینه سازی مصرف آّب در شرکت خبر داد و افزود: پروژه بازچرخانی مصرف آّب با ۴۳ درصد پیشرفت و پروژه استفاده از پساب شهری استان کرمانشاه به عنوان طرح های آینده نگر به منظور تضمین تداوم فعالیت شرکت و همچنین امکان توسعه های آتی با هدف تأمین منابع پایدار آبی از جمله طرح هایست که در سال ۱۴۰۲ در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه از کمیته خودکفایی این شرکت به عنوان یکی از بهترین کمیته های خودکفایی شرکت های پتروشیمی یاد کرد و افزود: با تقویت این کمیته و افتتاح مرکز پژوهش و نوآوری در سال ۱۴۰۲ موفق شدیم علاوه بر تهیه بالغ بر ۴۸۰۰ نقشه از ۹۲۰۰ تجهیز صنعتی به روش مهندسی معکوس با حدود ۲۰۰ شرکت تولیدکننده داخلی ارتباط گرفته و در حال بومی سازی تجهیزات هستیم تا علاوه بر تقویت تولیدکنندگان داخلی، صرفه جویی ارزی چشمگیری نیز برای شرکت و کشور داشته باشیم.

دکتر لطفی رئیس مجمع نیز در ادامه ی جلسه از گزارش جامع ارائه شده و اقدامات هیأت مدیره، مدیرعامل و کارکنان شرکت در سال ۱۴۰۲ تقدیر کرد.

در ادامه بازرس و حسابرس قانونی به ارائه گزارش خود به مجمع پرداخت و با تأیید سهامداران صورت های سال مالی منتهی به  ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ به تصویب مجمع رسید.

مجمع عمومی همچنین پرداخت ۲۰۰۰ ریال سود نقدی برای هر سهم برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ را تصویب و نحوه پرداخت آن را مطابق اطلاعیه منتشره از سوی شرکت برای کلیه سهامداران عنوان نمود.

موسسه بهرادمشار به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت و نیز موسسه حسابرسی ایران مشهود به عنوان بازرس علی البدل به تصویب مجمع عمومی رسید.

همچنین روزنامه جهان صنعت به عنوان روزنامه رسمی سراسری و روزنامه باختر به عنوان روزنامه رسمی محلی با تصویب مجمع به مدت یک سال انتخاب شدند.

در طول مجمع نیز دیگر بندهای دستور جلسه از سوی رئیس مجمع قرائت و به تصویب اعضای مجمع رسید.

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در ساعت ۱۱:۰۰ خاتمه یافت.

لازم به ذکر است که پس از پایان مجمع عمومی عادی سالیانه، رأس ساعت ۱۱:۰۰ مجمع عمومی فوق العاده شرکت با دستور کار تصمیم گیری در خصوص تطبیق اساسنامه شرکت با نمونه اساسنامه سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار و اساسنامه جدید به تصویب اعضای مجمع رسید.

جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه نیز رأس ساعت ۱۲:۰۰ خاتمه یافت.

در انتهای جلسه نیز سهامداران حقیقی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های فراوان صورت گرفته توسط دکتر امیرحسین لطفی لاریجانی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، با ایشان به گفتگو پرداختند.

https://ipna.news/171856کپی شد!