وزارت جهاد کشاورزی مسئول پرداخت پول به پتروشیمی ها نیست

محمد علی نیکبخت گفت:در سال گذشته ته وزارت جهاد کشاروزی قریب به 2 میلیون تن کود را از پتروشمی‌های کشور تحویل گرفته است.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی‌ ایران (ایپنا)، محمد علی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی درباره اینکه برخی پتروشیمی‌های کشورمان اعلام کرده اند که وزارت جهاد کشاورزی پولی را به آنها در ازای دریافت کود نداده گفت: ما کود را بر اساس مصوبات دولت از وزاتخانه های دفاع و آموزش و پرورش و رفاه و به طور کلی وزارتخانه ها و نهادهایی که پتروشیمی ها جزو زیرمجموعه های آن ها هستند، تحویل گرفته ایم و آن پولی که در سوال شما اشاره شد را قرار نیست ما بدهیم بلکه سازمان برنامه و بودجه باید بدهد.

وی افزود:توجه داشته باشیم که شرکت های پتروشیمی نیز بدهی‌های زیادی را به دولت دارند و معمولا هم این بدهی ها را تهاتر می کنند.

وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاروزی باید کود را تحویل بگیرد و توزیع کند و البته که اسناد را حسابرسی کند و آن‌ها را تحویل سازمان برنامه و بودجه کند و این سازمان نیز در دولت مصوبه کند تا بدهی ها تهاتر شوند.

وی خاطر نشان کرد:در سال گذشته وزارت جهاد کشاروزی قریب به ۲ میلیون تن کود را از پتروشمی‌های کشور تحویل گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، پیش از این یکی از مدیرعامل های پتروشیمی ها درباره بدهی وزارت جهاد گفته بود، وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت حق خود در ازای اوره کوتاهی کرد و به همین دلیل یک بدهی سنواتی معادل ۲۱ هزار میلیارد تومان تا به امروز رقم خورده است که این بدهکاری وزارت جهاد به پتروشیمی پردیس در روند کار این شرکت در بازار بورس و سرمایه تاثیرگذار خواهد بود.

https://ipna.news/171620کپی شد!