با حضور معاون انرژی و مواد مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری بررسی شد:

طرح احداث واحدهای پتروشیمی MTG (تبدیل متانول به بنزین) در منطقه ویژه اقتصادی لامرد

معاون انرژی و مواد مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و گروه مواد معدن و ساخت پیشرفته این نهاد ضمن بازدید از ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی لامرد، طرح احداث واحدهای پتروشیمی MTG (تبدیل متانول به بنزین)و حل مشکل ناترازی گاز برای صنایع در فصل زمستان را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی‌ ایران (ایپنا)،هیئت تخصصی و علمی مرکز همکاری تحول و پیشرفت ریاست جمهوری به منظور بررسی طرح احداث واحدهای پتروشیمی MTG (تبدیل متانول به بنزین)، جهت حل مشکل ناترازی بنزین در کشور و همچنین رفع مشکل ناترازی گاز در زمستان از طریق احداث واحد‌های mini LNG از منطقه ویژه اقتصادی لامرد بازدید و ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری این کانون مستعد صنعتی معدنی را مورد بررسی قرار دادند
فتاحی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد در ابتدای این نشست با تشریح و تبیین ظرفیت‌ها و فرصت‌های کم نظیر این کانون صنعتی و معدنی افزود: با حمایت‌ها و پشتیبانی‌های سازمان ایمیدرو، منطقه ویژه اقتصادی لامرد نویدبخش فصل نوینی از مسیر توسعه و پیشرفت و همگرایی با رویکرد تبدیل بالقوه‌ها به بالفعل هاست. وی تصریح کرد: با تلاش و مجاهدت نیروهای متخصص و متعهدمان اراده کرده‌ایم چهره اقتصادی منطقه را دگرگون و متحول سازیم و خوشبختانه ثمره آن سرمایه‌گذاری هزاران میلیاردی در حوزه‌های سرمایه‌گذاری و زیرساختی منطقه ویژه و حضور و جذب سرمایه‌گذاران در منطقه ویژه اقتصادی لامرد است.
در ادامه معاون انرژی و مواد مرکزی همکاری‌های تحول و پیشرفت نهاد ریاست جمهوری با تحسین تحولات و پیشرفت‌های توسعه ای منطقه ویژه، وجود تیم متخصص و فعال را عامل اصلی تحولات و پویایی در این کانون صنعتی و معدنی نام برد و افزود: در کشور ما برای پیشرفت پروژه موانع زیادی وجود دارد و تنها با پیگیری و ممارست و اراده بر مشکلات و چالش‌ها فائق می‌آییم.
اسد بگی وظیفه اصلی مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری را کمک به توسعه و پیشرفت از طریق انتقال تکنولوژی و همکاری‌های بین المللی فناورانه ذکر کرد. وی پارک فناوری پردیس را یکی از خروجی‌های ۲۰ سال پیش این مرکز نام برد و اظهار داشت: ما یک مجموعه نقطه زن هستیم و تا یک پروژه به بهره‌برداری نرسد آن را رها نمی‌کنیم. اسد بگی در پایان به بحث MTG و ناترازی بنزین در کشور اشاره داشت و افزود: با توجه به مازاد بسیار زیاد متانول در کشور، منطقه ویژه اقتصادی لامرد را مستعد اجرای طرح احداث واحدهای پتروشیمی (MTG) تبدیل متانول به بنزین و صنایع دانش بنیان وhHigh teck می دانیم.

https://ipna.news/171600کپی شد!