برای نخستین‌بار در کشور صورت گرفت

دریافت گواهینامه استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرایند مبتنی بر ریسک توسط شرکت پتروشیمی نوری

شرکت پتروشیمی نوری برای نخستین‌بار در کشور توانست گواهینامه استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرایند مبتنی بر ریسک را دریافت کند.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی‌ ایران( ایپنا)،مسئولیت اجتماعی و روابط‌عمومی شرکت پتروشیمی نوری، این شرکت بزرگ آروماتیکی در راستای ارتقای سطح ایمنی فرایند خود، پروژه بزرگ استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرایند (PSM) را بر اساس راهنمایِ ۲۰ المانیِ مرکز ایمنی فرایند CCPS که معتبرترین مرکز ایمنی فرایند در جهان به شمار می‌رود اجرا کرد.

بنابراین گزارش، شرکت پتروشیمی نوری هدف از استقرار این سیستم در مجموعه موفق خود را شناسایی، ارزیابی و کنترل مداوم خطرات و ریسک‌های مرتبط با فرایند تولید و نیز تلاش در جهت جلوگیری از وقوع رویدادهای مرتبط با فرایند اعلام کرد.

گفتنی است این پروژه با نقش‌آفرینی و حضور مؤثر تمامی مدیران و کارشناسان شرکت پتروشیمی نوری از واحدهای HSE، خدمات فنی، بهره‌برداری، منابع انسانی، تعمیرات، پژوهش و فناوری، امور حقوقی و پیمان‌ها، روابط‌عمومی و امور بازرگانی، در سال گذشته و توسط یکی از معتبرترین شرکت‌های آلمانی نام‌آشنا در این حوزه مورد ممیزی قرار گرفت.

مبتنی بر نظر گروه ممیز این پروژه، آن چه از سیستم مدیریت ایمنی فرایند در شرکت پتروشیمی نوری مشاهده می‌شود هم سطح شرکت‌های بزرگ دنیا از قبیل Shell و BP بوده است. براین‌اساس استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرایند برای مدت ۳ سال برای بزرگ‌ترین مجتمع آروماتیکی ایران صادر شد تا شرکت پتروشیمی نوری در حوزه مدیریت ایمنی فرایند نیز پرچم‌دار صنعت پتروشیمی ایران در جهان باشد.

شایان ذکر است پروژه استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرایند پس از انجام آنالیز شکاف توسط شرکت Risktec انگلستان که زیر مجموعه شرکت TUV Rheinland آلمان است و بدون حضور مشاور خارجی و با تلاش مدیران و متخصصان شرکت، اجرا شد.

https://ipna.news/171312کپی شد!