اهدای خون؛ سنت هر ساله فجری‌ها

کارکنان شرکت فجر انرژی خلیج‌فارس که ۱۲ سال است سنت بشردوستانه و خیرخواهانه «اهدای خون» را در سطح مجتمع خود پایه‌گذاری کرده‌اند، در دو روز ۲۱۶ محصول خونی را به هم‌نوعان خود اهدا کردند.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی‌ ایران( ایپنا)، ۷۲ نفر از کارکنان شرکت فجر ۴ و ۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری با حضور در سالن ورزشی ناحیه ۲ این شرکت اقدام به اهدای خون کردند.
این واحدهای خون پس از پالایش و فراوری توسط سازمان انتقال خون، به محصولات گوناگونی تبدیل شده و در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.
سال گذشته نیز ۷۹ نفر از فجری‌ها با اهدای ۲۳۷ محصول خون با همکاری اداره انتقال خون استان خوزستان، از لحاظ میزان مشارکت و مسئولیت‌پذیری خدمت ارزنده‌ای را به هم‌وطنان خود ارائه کرده بودند. برنامهٔ اهدای خون بیش از ۱۲ سال است که در سطح شرکت فجر انرژی خلیج‌فارس انجام می‌شود.
اهدای خون به‌عنوان یک عمل خیرخواهانه علاوه بر فواید جسمی، به‌سلامت روانی انسان کمک بسیاری می‌کند.
محققان پزشکی معتقد هستند که اهدای خون می‌تواند به‌سلامت قلب و عروق و کبد کمک کرده و ذخایر مضر آهن، خطر ابتلا به حمله قلبی و سرطان را کاهش دهد.
در کنار این موضوع روان‌شناسان نیز معتقدند که افراد پس از اهدای خون، احساس کمک به یک فرد ناشناس را داشته و باعث نجات جان او می‌شوند که این موضوع باعث بالارفتن سطح بهداشت روانی و احساس رضایت از اهدای خون را به وجود می‌آورد. 

https://ipna.news/170962کپی شد!