گزارش ویدیویی ایپنا از پایان نمایشگاه بین المللی ایران پتروکم

نمایشگاه بین المللی پتروکم که به همت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس برگزار شده بود به پایان رسید.

به گزارش ایپنا– خبرگزاری پتروشیمی ایران، نمایشگاه بین المللی پتروکم که از ۲۴ بهمن ماه در محل نمایشگاه های بین المللی کیش و با حضور گسترده صنایع پتروشیمی، صنعتی ،پالایشی و دانش بینان ها برگزار شد ۲۷ بهمن ماه به کار خود پایان داد.

 

شعار ایران پتروکم حمایت از دانش‌بنیان‌های ایرانی در صنایع پتروشیمی و پالایشی بود وبه گفته مسئولان برگزارکننده این رویداد بین المللی بالغ بر ۱۵ هزار میلیاردتومان تفاهم نامه و قرارداد با شرکت های دانش بنیان به امضاء رسید.

گروه شرکت های نصرایرانیان نیز در این نمایشگاه حضور فعالی داشت و در زمان برگزاری میزبان بسیاری از مدیران صنعت پتروشیمی کشور بود.

در دومین روز از برگزاری نمایشگاه عبدالعلی عسکری مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خیلج فارس در حاشیه بازدید از غرفه گروه شرکت های نصرایرانیان در گفت و گویی اختصاصی با خبرنگار ایپنا درباره ایران پتروکم گفت:

شرکت های دانش بنیان ثروت های اصلی صنعتی و فنی ایران و برای ما افتخار آمیز هستند، اما باید تلاش کنیم این شرکت های دانش بنیان به میدان بیایند و کارهای مفید را انجام دهند. کار مفیدهم به این شکل است که یک زیست بومی درست شکل بگیرد.

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس ادامه داد: در این زیست بوم درست باید تعاملی میان شرکت های دانش بنیان با صنایعی که درگذشته شکل گرفته و نفوذ نوآوری ها و فناوری ها در صنایع بزرگ و همچنین کسانی که می خواهند تازه صنعتی را بنیانگذاری کنند ایجاد شود. در این نقطه همه باید کمک کنند تا صنایع ایرانی طبق گواهینامه های داخلی راه اندازی شود و در این دو جبهه کلی دانش بنیان ها می توانند خدمت بزرگی بکنند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی پتروکم در جزیزه کیش گفت: این نمایشگاه نقش تسهیلگری در ایجاد ارتباط ها بین صنعت و شرکت های دانش بنیان دارد و به این زیست بوم حیاتی در صنعت و اقتصاد کشور کمک بزرگی خواهد کرد. خوشبختانه شاهد بودیم که استقبال خوبی از این نماشیگاه شده و در هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس ارتباط خوبی با شرکت های دانش بنیان داشته باشیم، جرا که معنقدیم رشد یافتن شرکت های دانش بنیان رشد یافتن اقتصاد ایران است.

در حاشیه مراسم اختتامیه این نمایشگاه حسن نشان‌زاده معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب‌وکار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس نیز در گفت و گویی اختصاصی با خبرنگار ایپنا اظهار داشت: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان یکی از فعالیت‌های مهم ما در صنایع پتروشیمی خیلج فارس است، خوشبختانه در طول در طول ۵ سال گذشه بالغ ۲۰ هزار میلیارد تومان با شرکت‌های دانش بنیان قرار داد بسته شده.

وی در ادامه افزود: در نمایشگاه بین‌المللی ایران پتروکم بالغ ۴ هزار میلیارد تومان قرار داد با شرکت‌های دانش بنیان بسته‌ایم. اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم تصمیم‌گیری هلدینگ خلیج فارس برای بستن قرارداد‌ها با شرکت‌های دانش بنیان در این نمایشگاه بود. ما در نمایشگاه‌های قبلی تفاهم نامه را  امضاء می‌کردیم اما تصمیم گرفته‌ایم در این نمایشگاه قرارداد امضا شود، این یعنی کار‌هایی که نهایی شده و قرار است برای ساخت برود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب‌وکار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با بیان اینکه اگر تعداد تفاهم نامه‌ها را به قرارداد‌ها اضافه کنیم  بالای ۱۵ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه  وقرار داد با دانش بینان بسته شده است اضافه کرد: شاهد گزارش‌های عددی ما در عقد قرارداد‌ها وتفاهم نامه‌ها با شرکت‌های دانش بنیان همکاری ۸۰ درصدی در گچساران، ۷۰ درصدی در هویزه و همچین استفاده از ساخت داخل در تمام مجتمع‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس و جلوگیری از خروج ارز از کشور است.

به گزارش ایپنا، نخستین نمایشگاه بین‌المللی ایران پتروکم که به همت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس از ۲۴ بهمن ماه در جزیزه کیش آغاز به کار کرده بود، ۲۷ بهمن ماه به کار خود پایان داد. این رویداد بزرگ با شعار با شعار حمایت از تولید دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش محلی برای فعالان عرصه صنعت، شرکت‌های دانش بنیان و هلدینگ‌های صنعت پتروشیمی بود.

گزارش از جعفر پاکزاد

https://ipna.news/169995کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *