نگاهی به عوامل تمجیدهای سریالی علی‌عسگری از “مرد جنگنده و عملیاتی هلدینگ”

علی چاروسائی، مدیرمسئول خبرگزاری پتروشیمی ایران (ایپنا)، در یادداشتی نوشت: رزومه مدیریتی موفق نشان زاده باعث شد تا علی‌عسگری در بدو حضورش در هلدینگ خلیج فارس، وی را به عنوان معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار خود برگزیند؛ انتصابی که بسیاری آن را مسئولیتی نمادین و غیرکاربردی می‌دانستند اما نشان زاده با عملکرد متفاوت خود ورق را کاملا برگرداند.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در بازدید اخیر خود از عسلویه با تاکید بر اینکه “نشان زاده مرد جنگنده و عملیاتی ما است”، گفت: کسی که نتواند پا به پای ما بدود باید تعویض و نیمکت نشین شود.

این اظهارات علی‌عسگری در دفاع از نشان زاده در حالی مطرح شده که وی چندی پیش و در مجمع عمومی سالیانه هلدینگ خلیج فارس نیز از نشان زاده تمجید کرد و گفت: “زحمات شبانه روزی حسن نشان زاده باعث شد دو مگا پروژه پالایش گاز هویزه در جمع آوری فلرهای غرب کارون و همچنین پتروشیمی الفین گچساران بعد سالهای سال و قریب ۱۹ سال به سرانجام برسد و بخش مهمی از دستاوردهای هلدینگ خلیج فارس به ثمر برسد.”

علی عسگری پیش‌تر و در مراسمات افتتاحیه پتروشیمی گچساران و پالایشگاه هویزه در حضور رئیس جمهور، وزیر نفت و سایر مسئولان عالی رتبه از زحمات نشان زاده تقدیر کرده بود.

حمایت های محکم و سریالی علی‌عسگری از معاون پرتلاش خود در مجامع مختلف را اگر بی سابقه ندانیم اما حتما کم سابقه بوده که یک مدیر عالی رتبه، اقدامات مثبت مجموعه تحت مدیریت خود را مدیون زحمات معاون خود بداند.

اما نشان زاده کیست و چه کرده است؟

حسن نشان زاده مقدم، فارغ تحصیل مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی اصفهان با بیش از ۲۵ سال سابقه صنعتی و مدیریتی در صنایع پتروشیمی کشور است.

وی فعالیت خود را در اواسط دهه ۷۰ در واحد HD پتروشیمی بندر امام آغاز و پله های تخصصی و مدیریتی را یکی پس از دیگری طی کرد.

نشان زاده علاوه بر مدیریت های میانی در شرکتهای پتروشیمی، مدیرعاملی پتروشیمی بسپاران، مدیر تولید پتروشیمی بندرامام، مدیرعامل (سرپرست) پتروشیمی بندرامام و مدیرعاملی پتروشیمی اروند را در رزومه خود داشت و به گواه کارشناسان این صنعت در تمام دوران مدیریت خود، مدیری تحول گرا و موفق بوده است.

رزومه مدیریتی موفق نشان زاده باعث شد تا علی‌عسگری در بدو حضورش در هلدینگ خلیج فارس، وی را به عنوان معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار خود برگزیند؛ انتصابی که بسیاری آن را مسئولیتی نمادین و غیرکاربردی می‌دانستند اما نشان زاده با عملکرد متفاوت خود ورق را کاملا برگرداند.

عملکرد نشان زاده در این معاونت به قدری چشم گیر و شاخص بود که نه تنها این معاونت را به مهمترین معاونت هلدینگ تبدیل کرد بلکه همان افرادی که تا پیش از آن، معاونت برنامه ریزی را جایگاهی نمادین می‌دانستند، دندانهای خود را برای تصاحب این جایگاه تیز کردند؛ البته آنها احتمالا نمی‌دانند که این اعتبار از حضور شخص حسن نشان زاده‌ی مقدم به دست آمده است.

دستیابی به بالاترین رکورد تولید به میزان بیش از ۲۳ میلیون تن در سال، افزایش ۱۹ درصدی صادرات در شرایط تحریم، افزایش ۶۴ درصدی سود انباشته تلفیقی، کسب رتبه برتر ایران از لحاظ فروش، درآمد صادراتی و ارزش بازار، کسب رده بیست و هفتمین شرکت جهان با ۱۵ درصد رشد نسبت به سال قبل، کسب رتبه دوم کشور از نظر ارزش افزوده و سودآوری، تکمیل و به بهره برداری رساندن مگا پروژه پالایشگاه گاز هویزه و پتروشیمی گچساران و راه اندازی آن، تعیین تکلیف وضعیت پروژه‌ها از جمله تغییرات و پیشرفت های شاخص هلدینگ خلیج فارس در دو سال اخیر بوده که بخش قابل توجهی از این تغییرات مدیون پیگیری، تلاش، دانش فنی و اقدامات جهادی نشان زاده و مجموعه‌های تحت مدیریت وی بوده است.

علی‌عسگری به خوبی می‌داند که نشان زاده بهترین یار مکمل برای هلدینگ خلیج فارس است؛ همان بازیکن تند و تیزی که پاس گل را به علی‌عسگری می‌دهد و به همین دلیل است که تمام فشارهای غیر قانونی و خارج از عرف را به جان خرید تا نشان زاده را در ترکیب اصلی هلدینگ نگه دارد.

به نظر می‌رسد تعریف و تمجیدهای مکرر علی‌عسگری از نشان زاده در واقع پاسخی قاطع به مخالفان و بدخواهان وی بوده که از تمام ابزارهای غیرقانونی استفاده کردند تا صنعت پتروشیمی را “بی نشان” کنند؛ هرچند فعلا که نتوانستند و بعید هم به نظر می‌رسد که تیرشان به هدف بخورد.

https://ipna.news/168099کپی شد!