عضو هیئت مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس:

دیپلماسی فعال دولت، ما را به افزایش انتقال تکنولوژی و دانش فنی به کشورمان امیدوار کرده است

عضو هیئت‌مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس گفت: اگرچه در زمینه‌های پیمانکاری و تکنولوژی ساخت تجهیزات رشد خوبی داشته‌ایم، هنوز باید در مرحله دانش فنی، طراحی و تکنولوژی کارهای بیشتری انجام شود و روی ظرفیت‌های بومی کار کنیم.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی‌ ایران ( ایپنا)،محمدرضامهرافشان، در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با حضور در استودیوی «به قله نزدیکیم» غرفه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با اشاره به تولید ۹۵ میلیون تن محصولات پتروشیمی در کشور با وجود محدودیت‌های اقتصادی و تحریم‌ها، گفت: اگر تحریم‌ها نبود این ظرفیت می‌توانست بسیار بیشتر باشد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۴ میلیون تن متانول در کشور تولید می‌شود و حدود ۱۴ میلیون تن ظرفیت جدید برای متانول وجود دارد، افزود: در حال حاضر حدود ۸ تا ۹ میلیون تن اوره و آمونیاک تولید می‌شود و تعدادی از پروژه‌های جدید هم به این ظرفیت افزوده خواهد شد و می‌توان گفت که جریان تولید محصولات پتروشیمی باقوت ادامه دارد.
مهرافشان به توانمندی‌های به وجود آمده در حوزه پیمانکاری، تکنولوژی و ساخت تجهیزات اشاره کرد و گفت: اگرچه در این زمینه‌ها رشد خوبی داشته‌ایم؛ اما هنوز باید در مرحله دانش فنی و طراحی و تکنولوژی کارهای بیشتری انجام شود و روی ظرفیت‌های بومی کار کنیم.
عضو هیئت‌مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با اشاره به تعریف حداقل ۱۵ میلیارد دلار پروژه جدید که در هلدینگ خلیج‌فارس وجود دارد، گفت: با تحرکات جدیدی که در سیاست خارجی دولت وجود دارد و فضای تعاملی که بین کشورهای همسایه به‌خصوص عربستان ایجاد شده این امیدواری وجود دارد که همکاری‌های منطقه‌ای برای انتقال تکنولوژی و دانش فنی بیشتر از قبل شود.

https://ipna.news/167441کپی شد!