بدهی ۷۰۰ میلیارد تومانی یک شرکت پتروشیمی پرداخت شد

رئیس کل دادگستری استان بوشهر به موضوع بدهی‌های معوق ۷ شرکت پتروشیمی در مناطق جنوب استان بوشهر به میزان ۹۰ هزار میلیارد تومان در راستای حفظ حقوق بیت المال ورود کرد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی‌ ایران ( ایپنا)،مهدی مهرانگیز در خصوص بدهی‌های معوق برخی از پتروشیمی‌ها گفت: بر اساس اظهارات شرکت ملی گاز، ۷ شرکت پتروشیمی در استان مجموعا حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان بابت خرید خوراک (گاز) به شرکت ملی گاز بدهکار هستند که بخش زیادی از این بدهی‌ها معوق است.

وی افزود: برخی از این شرکت‌ها علیرغم بدهکاری سنگین، در موارد مختلف دیگر سرمایه خود را مصرف کرده که این امر بدون توجه به پرداخت حق دولت و بیت المال صورت گرفته که باعث ورود خسارت زیادی به دولت و بیت المال شده است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با خطاب به وزیر نفت گفت: در راستای حفظ حقوق بیت المال و عدم تضییع حقوق بیت المال اقدامات لازم در مجموعه وزارت نفت نسبت به دریافت حق و حقوق دولت صورت پذیرد و همچنین پس از وصول طلب نتیجه را به دادگستری کل استان بوشهر اعلام کنند.

مهر انگیز در ادامه اظهار داشت: با پیگیری دادگستری استان، بدهی یک شرکت پتروشیمی به شرکت گاز استان که به مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان بود دریافت و به حساب شرکت گاز واریز شد.

وی حفظ حقوق بیت المال را از اولویت‌های دستگاه قضایی دانست و گفت: دستگاه قضایی استان به این موضوع نگاه ویژه‌ای دارد و حتما صیانت و حفاظت از حقوق بیت المال و جلوگیری از تضییع این حقوق را پیگیری و دنبال خواهد کرد.

https://ipna.news/167174کپی شد!