نشست وزیر صمت با اعضای انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی

در نشست وزیر صمت با اعضای انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، وضعیت این صنعت در کشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی‌ ایران ( ایپنا)، «عباس علی‌‌آبادی» وزیر صمت عصر امروز سه‌شنبه ۳۱ مردادماه، در محل ستاد وزارتخانه با اعضای انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست که «رضا محتشمی‌پور» معاون معادن و فراوری مواد و «محمدمهدی برادران» معاون صنایع عمومی هم در آن حضور داشتنند، موضوع تولید و صادرات شرکت‌های پتروشیمی در سال‌های ۱۴۰۱ و۱۴۰۲ مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مقایسه صادرات پتروشیمی در چهارماه ابتدایی سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، بررسی و مقایسه تولید و صادرات شرکت‌های پتروشیمی در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، آنالیز هزینه تولید یک تن متانول، حجم معاملات پلیمری در ۵ ماه نخست سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته و مقایسه قیمت نهایی محصولات پتروشیمی و بررسی معاملات پتروشیمی از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر حاضران قرار گرفت.

در بخشی این نشست برادران با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی نیاز به کمک دارد، گفت: حل مشکلات پتروشیمی، باعث رشد دو برابری تولید در کشور می‌شود.

همچنین محتشمی‌پور هم توضیحات کاملی در خصوص موضوعات مرتبط با هزینه‌های صنعت پتروشیمی و تاثیر آن بر صنایع معدنی ارائه داد.

https://ipna.news/166910کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *