تامین پلی پروپیلن برای واحدهای تولیدی از محل واردات

مدیرکل دفتر شیمیایی و پلیمری وزارت صمت گفت: اگر امکان افزایش تولید پلی پروپیلن در مجتمع‌های پتروشیمی بالادست وجود نداشته باشد، کمبود تولیدات را از محل واردات تامین میکنیم.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی‌ ایران ( ایپنا)، محسن صفدری مدیرکل دفتر شیمیایی و پلمیری وزارت صنعت، معدن و تجارت در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار تحریریه صنعت خبرگزاری صداوسیما گفت: طبق برآوردهای انجام شده، نیاز کشور در حوزه پلی پروپیلن یکی از اقلام اصلی تولیدی شرکت‌های پتروشیمی، سالانه یک میلیون و یکصدهزار تن است.

وی افزود: متاسفانه به علت کمبود خوراک پلی پروپیلن که مواد اصلی تشکیل دهنده تولیدات شرکت‌های پتروشیمی‌ها است در حال حاضر بیشتر از حدود ۸۶۰ هزار تن امکان تولید نداریم و کمبودی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تن را در تولید شاهد هستیم.

صفدری ادامه داد: درصدد هستیم کمبود تولیدات را یا از محل واردات یا اگر امکان افزایش تولید پلی پروپیلن که منشا آن نفتا است توسط مجتمع‌های پتروشیمی بالادست پلی پروپیلن تامین کنیم البته این مهم با برنامه ریزی وزارت نفت و شرکت صنایع ملی پتروشیمی به سرانجام خواهد رسید.

مدیرکل دفتر شیمیایی و پلمیری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در چند ماهه اخیر شاهد رقابت‌های بیش از صددرصدی در بورس کالا بوده ایم این رقابت‌ها منجر به افزایش قیمت‌ها و قیمت محصول نهایی شده است که متاسفانه هزینه این افزایش قیمت‌ها را مردم متحمل شده اند.

وی افزود: شرکت ملی صنایع پتروشیمی باید یک برنامه ریزی داشته باشد که خوراک شرکت‌های تولید کننده پلی پروپیلن را تامین کند تا دیگر وزارتخانه به موضوع واردات ورود نکند، اما در حال حاضر برای رفع این مشکل به صورت اورژانسی، ناچاریم مقداری خوراک وارد کشور کنیم تا نیاز پتروشیمی‌ها برای تولید مرتفع شود.

https://ipna.news/166831کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *