دولت بار مالی طرح حذف پیمانکار را پذیرفت / پیمانکاران نیروی انسانی بزودی حذف می شوند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت بار مالی طرح ساماندهی کارکنان دولت را پذیرفت و این موضوع از سوی رییس جمهور تایید شده است، گفت: به زودی شرکت‌های حائل تامین نیروهای انسانی نهادهای دولتی حذف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی‌ ایران ( ایپنا)، حسین گودرزی در مورد طرح ساماندهی کارکنان دولت اظهار داشت: جلسات مختلفی برای رفع ایرادات شورای نگهبان به این طرح در کمیسیون اجتماعی برگزار شد که ماده اول آن به تصویب رسید و با توجه به موضوعات اضطراری بررسی این طرح به تعویق افتاده و بار دیگر در دستور کار این کمیسیون قرار گرفته است.

وی بیان داشت: این طرح از سوی رییس جمهور تایید شده است و این نکته مثبتی است، آیت الله رییسی در این مورد تاکید داشت که شرکت های واسط باید برچیده شوند و قراردادها به صورت مستقیم با کارکنان دولت منعقد شود که با تمایل و همکاری دولت می توان به عملیاتی کردن این طرح امیدوار بود.
نماینده مردم لرستان با اشاره به اظهارات معاون امور استخدامی کشور در مخالفت با این طرح بیان داشت: لطیفی در جلسه بررسی این طرح در صحن علنی اعلام کرد که بار مالی برای دولت دارد، اما با تایید این طرح از سوی رییس جمهور، فضای مناسبی برای ادامه بررسی این طرح به وجود آمده است.
گودرزی بیان داشت: با توجه به اظهارات رییس جمهور اگر از موضوع اصل ۷۵ که در مورد بار مالی این طرح است عبور کنیم، مشکل خاصی برای عملیاتی کردن این طرح وجود ندارد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اعلام خبر خوش به نیروهای شرکتی دستگاه های اجرایی دولت گفت: با تصویب این طرح شرکت های حائل به زودی حذف می‌شوند و قراردادها مستقیم با نیروهای شرکتی منعقد می‌شود.
 کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در تیرماه و ماده واحده آن در اسفند ماه سال گذشته تصویب رسید و برای تایید به شورای نگهبان ارسال شد.
شورای نگهبان ایراداتی به این طرح وارد دانست که قرار است این طرح برای رفع ایرادات شورا، دوباره در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بررسی شود.
https://ipna.news/166826کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *