آغاز عملیات شمع کوبی پروژه مخازن پتروالفین فن آوران

شمع کوبی فاز نخست پروژه پتروالفین فن آوران جهت احداث مخازن ذخیره سازی محصول آغاز شد.

روند عملیاتی طرح پتروالفین به منظور احداث واحد متانول، پس از امضای تفاهم نامه های مربوطه با کنسرسیوم چینی برای اخذ لیسانس واحد های متانول، الفین، پلی پروپیلن(PP) و پلی اتیلن سنگین (HDPE) سرعت یافت و فاز نخست این طرح با هدف احداث مخازن ذخیره سازی محصول، با اجرای عملیات شمع کوبی در هفته گذشته، پس از انجام عملیات تحکیم بستر و احداث جاده های پیرامونی آغاز گردید.

محمد جواد بدری نائب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت پتروشیمی فن آوران به عنوان سهامدار عمده این طرح در باره آخرین وضعیت و اهداف پروژه پتروالفین فن آوران گفت: مخازن ذخیره سازی با ظرفیت مجموع ۱۰۰ هزارتن( دو مخزن ۵۰ هزار تنی) انبارش محصول در ضلع جنوب غربی محل احداث طرح، در سایت ۵ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با هدف توسعه ظرفیت انبارش و درآمد زایی، در اولویت اجرا قرار گرفت و عملیات شمع کوبی آن آغاز گردید.

در همین ارتباط حسین رفیق دوست عضو هیئت مدیره پتروشیمی فن آوران و نیز معاون امور شرکت ها و طرح های این شرکت افزود قرارداد احداث مخازن بصورت EPCC منعقد گردیده است و پس از تجهیز کارگاه و اتمام عملیات تحکیم بستر و عملیات خاکی، وارد مرحله شمع کوبی  شد.

وی در این باره گفت با آغاز شمع کوبی، آزمایشات بارگذاری دینامیکی  PDA تحکیم بستر فونداسیون مخازن ذخیره متانول نیز آغاز و تست پایل کوبش ۱۰ عدد شمع با موفقیت انجام گرفت.

 

https://ipna.news/166809کپی شد!