رئیس‌جمهوری:

ایران در حوزه‌ پتروشیمی می‌تواند با کنیا همکاری داشته باشد

رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه امروز ایران در حوزه‌های مواد پتروشیمی، کشاورزی، شیلات و در علم و فناوری دارای تجربه‌ها و دستاوردهای بسیار ارزشمندی است، گفت: ایران و کنیا می‌توانند در این زمینه‌ها با هم همکاری داشته باشند.

وی افزود: ایران اسلامی، به برکت انقلاب اسلامی، خون شهدای عالی‌قدر جمهوری اسلامی ایران و راهنمایی‌های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، با وجود همه تهدیدها و تحریم‌های دشمن توانسته در حوزه‌های مختلف اقتصادی، علمی و فناوری پیشرفت داشته باشد و امروز کشوری پیشرفته و فناور است و آمادگی دارد تجربه‌های خود را با کشور و مردم کنیا به اشتراک بگذارد.

رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه امروز ایران در حوزه‌های مواد پتروشیمی، کشاورزی، شیلات و علم و فناوری دارای تجربه‌ها و دستاوردهای بسیار ارزشمندی است، تصریح کرد: عرصه سلامت و تجهیزات پزشکی یکی دیگر از زمینه‌هایی است که دو کشور می‌توانند در آن همکاری داشته باشند.

رئیسی با بیان اینکه امروز هیچ مانعی پیش‌روی توسعه روابط دو کشور وجود ندارد و این زمینه مناسبی برای گسترش همکاری‌ها در بخش‌های مختلف است، اظهار کرد: ضمن تشکر از مهمان‌نوازی رئیس‌جمهوری و دولت کنیا، امیدوارم این سفر نقطه عطفی برای توسعه روابط دو کشور و همکاری‌ها با کشورهای آفریقایی باشد و روابط دوجانبه به سطح قابل قبولی برسد.

https://ipna.news/166259کپی شد!