از اجحاف به گچساران در حق آلایندگی تا بی‌انصافی نسبت به جوانان بیکار در پتروشیمی

نشست اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار دوگنبدان و نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت با اصحاب رسانه‌ با موضوعات مختلف از جمله موضوع حق آلایندگی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران (ایپنا)، محمدعلی کرمی‌فرد نایب رئیس شورای شهر دوگنبدان در نشست اعضای شورای اسلامی شهر،، شهردار دوگنبدان و نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت با اصحاب رسانه‌ اظهار کرد: حق آلایندگی گچساران مربوط به سالهای ۹۳ و ۹۴ بوده و بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به تامین، تخصیص و وصول مطالبات آلایندگی از شرکت نفت از سالهای ۹۵ تا سال ۱۴۰۰ بیان کرد: این شهرستان دارای وضعیت جغرافیایی منحصر به فرد است.

 نایب رئیس شورای شهر دوگنبدان تصریح کرد: با پیگیری نماینده مردم گچساران و باشت پمپ‌های تامین آب امام زاده جعفر مشکل ان برطرف شده است.

کرمی فرد با اشاره به پرداخت حق آلایندگی به شهرداری دوگنبدان گفت: متاسفانه این تخصیص با توجه به اینکه واریز گردید ۶۰ میلیارد تومان آن عاید شهرداری دوگنبدان شده است در صورتی که حق گچساران ۱۵۰ میلیارد تومان بوده است.

کرمی فرد اظهار کرد: نباید این حق گچساران برای پرداخت حقوق کارگران شهرداری شهر دیگری اختصاص داده شود، اگر این تخصیص مشکل آن برطرف شود بسیاری از مشکلات این شهرستان با این مبلغ برطرف می‌شود.

وی گفت: به کارگیری نیروها در سایت پتروشیمی گچساران یک معضل شده و در فضای مجازی مطالبی پخش می شود که زیبنده این شهرستان نیست، اگر شخصی می خواهد مطلبی را بنویسد باید مستندات خود را داشته باشد، نفود دست نشانده‌ها و دیگر افرادی که سایت پتروشیمی گچساران را مدیریت می‌کنند خود یک معضل دیگر است، نیروهای غیرتخصصی نیاز ندارد که از بیرون گچساران به کار گرفته شود.

کرمی فرد اظهار کرد: گچساران بالای ۳۰ درصد بیکاری جوانان را به خود اختصاص داده چند سال قبل صنعت و معدن زمینهایی را به صنوف آلاینده اختصاص داده است که امید میرود هر جه زودتر سامان دهی شود اینجا به شهری تبدیل شده و هر کسی می‌آید به آن ظلم می‌کند چرا با برخی از نخبه های انقلابی ما اینگونه رفتار می شود.

دیگر عضو شورای اسلامی شهر دوگنبدان به کمبود ایستگاههای آتش‌نشانی در شهر اشاره کرد و گفت: بر اساس استاندارد کشوری شهر دوگنبدان با کمبود ۷ ایستگاه آتش‌نشانی مواجه است.

کیانوش بلوطی همچنین به نبود پارک مناسب در شهر با توجه به جمعیت شهری اشاره کرد.

 عضو شورای شهر دوگنبدان نیز در این جلسه گفت: در سال ۱۴۰۱ ارزش افزوده تزریق شده به شهرداری دوگنبدان ۶۴ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۲ تاکنون۶۲۴ میلیارد تومان بوده است.

حبیب‌اله عاملی‌مقدم در ادامه به پروژه تونل دیل گچساران و متوقف شدن این پروژه اشاره کرد و خواستار توجه و مرتفع شدن بحث حقوقی این پروژه اشاره کرد.

شهردار دوگنبدان در این نشست گفت: بودجه شورا در سال ۱۴۰۲ مبلغ ۲۱۰ میلیارد تومان مصوب شد که نشان دهنده رشد اعتبار و بودجه می‌باشد‌.

رضا قشقایی افزود: افزون بر ۴۰ میلیارد تومان بابت مطالبات پرسنلی و پیمانکاری پرداخت شد.

وی گفت: در سال ۱۴۰۱ در حوزه عمرانی ۳۴ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد.

قشقایی اعلام کرد: در حال حاضر افزون بر ۳۰ پروژه فعال با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان فعال است.

وی در ادامه به تخصیص ۷۱۳ تن قیر در سال ۱۴۰۰، یکهزار و ۳۱۴ تن در سال ۱۴۰۱ و همچنین تخصیص قیر به معابر مسکن مهر اشاره کرد.

وی با بیان اینکه حدود ۵۰۰ هکتار سطح شهر در اختیار شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران قرار دارد گفت: انتظار می‌رود این شرکت در حوزه زیرساخت به شهرداری کمک کند.

شهردار دوگنبدان اظهار کرد: وصول‌شدن آلایندگی مربوط به سال ۹۳ و ۹۴ با پیگیری نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی انجام شده است.

قشقایی با اشاره به مصرف آلایندگی در حوزه حمل و نقل، پسماند، محیط زیست و فضای سبز گفت: امید است بتوانیم سطح خدمات را در سطح شهر افزایش داده و آن را فراهم نماییم.

میثم نارکی معاون مالی شهرداری دوگنبدان گفت: ارزش افزوده سال ۱۴۰۱ بیش از ۳۷ میلیارد، سه ماهه اول سال جاری بیش از ۱۲ میلیارد تومان بوده است.

 نارکی افزود: آلایندگی سال ۱۴۰۱ مبلغ ۶۴ میلیارد تومان و ارزش افزوده سه ماهه اول سال جاری بیش از ۲۶ میلیارد تومان می‌باشد.

وی عنوان کرد: کل درآمد شهرداری در سال گذشته ۲۱۶ میلیارد تومان و در سه ماهه امسال بیش از ۷۱ میلیارد تومان بوده است.

نارکی اضافه کرد: بودجه شهرداری در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۴۸ میلیارد تومان، در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۲۱۰ میلیارد تومان و بودجه پیش‌بینی شده در سال جاری ۳۰۰ میلیارد تومان است که در صورت محقق شدن بودجه سال جاری جهش ۶۵ درصدی را نشان می‌دهد.

https://ipna.news/166206کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ناشناس در پتروشیمی ۷۶ درصد نیروی بومی هست من به عنوان یک بومی که در ماهسهر هم شاغل بوده، می گویم درصد بومی گزینی در پتروشیمی گچساران از تمام شرکتهای هلدینگ خلیج فارس بیشتر بوده، و حتی بعضی از مناصب تخصصی، به این دلیل به افراد نالایقی سپرده شده است