پتروشیمی مبین به مدار تولید بازگشت

بزرگترین عملیات تعمیرات اساسی خطوط ارتباطی آب دریا و تعویض ولوهای عظیم واحد آبگیر شرکت مبین انرژی خلیج فارس با صرف ۱۶۰ هزار نفر ساعت کار مداوم و شبانه روزی و بدون حادثه با موفقیت پایان یافت.

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)، چندی پیش شرکت مبین انرژی خلیج فارس برای تعمیرات اساسی بخشی از آن از مدار خارج شد و همچنان وارد مدار نشده است. روابط عمومی شرکت مبین انرژی خلیج فارس در رابطه با این موضوع به مهر می‌گوید: بزرگترین عملیات تعمیرات اساسی خطوط ارتباطی آب دریا و تعویض ولوهای عظیم واحد آبگیر شرکت مبین انرژی خلیج فارس با صرف ۱۶۰ هزار نفر ساعت کار مداوم و شبانه روزی و بدون حادثه با موفقیت پایان یافت.

رئیس روابط عمومی شرکت مبین انرژی خلیج فارس افزود: این عملیات سنگین‌ترین عملیات اورهال واحد آبگیر شرکت از بدو تأسیس تاکنون به شمار می‌رود که از ویژگی‌ها و پیچیدگی‌های زیادی برای هماهنگی و اجرا برخوردار بود.
در اثنای اجرای این عملیات لوله‌ها و کلکتور خروجی پمپ‌های عظیم ۱۰۴ که به صورت همزمان آب کولینگ مورد نیاز ۵ شرکت منطقه شامل پتروشیمی نوری، پتروشیمی جم، پتروشیمی پردیس، پتروشیمی آریاساسول و واحد ASU را تأمین می‌کند، مورد ترمیم و تعمیر قرار گرفت و شیرهای روی این خطوط نیز تعویض شد.

وی ادامه داد: طی این عملیات تعمیراتی که به دلیل لزوم همکاری شرکت‌های سرویس گیرنده، بعد از ۱۷ سال به انجام رسید، پس از تخلیه خط، از هدر و کلکتور آب گیر مبین که شش متر ارتفاع داشته و در نوع خود بزرگترین خط در ایران و دنیا می‌باشد، بازدید به عمل آمد و با تعیین میزان خوردگی، اقدامات لازم از قبیل رفع زنگ زدگی‌ها و خوردگی‌ها و رنگ آمیزی مجدد و تعویض و یا تعمیر ولوها و اتصالات عظیم این خطوط به انجام رسید.

رئیس روابط عمومی شرکت مبین انرژی خلیج فارس در خاتمه اضافه کرد: نکته بارز این عملیات این بود که شرکت مبین انرژی موفق شد با انجام تمهیدات لازم و اقدامات ابتکاری و اجرای مسیرهای فرعی و کمکی مانع از توقف تولید شرکت‌های بزرگ و واحد ASU گردد و زمان توقف تولید شرکت پتروشیمی جم را نیز به حداقل ممکن کاهش داد.

https://ipna.news/162952کپی شد!