تامین مواد اولیه پتروشیمی هگمتانه به زودی

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه تامین مواد اولیه پتروشیمی هگمتانه با قید فوریت در دستور قرار گرفته است گفت: تکمیل و تجهیز پتروشیمی ابن سینا نیز با دستور اکید وزیر نفت پیگیری خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛حمیدرضا حاجی‌بابایی امروز در همدان با اشاره به جلسه با وزیر نفت و موضوعات مهم طرح شده در جلسه و همچنین قول مساعد پیگیری در این زمینه اظهار کرد: اولین موضوع، حل مشکل پتروشیمی هگمتانه بود چراکه این شرکت منحصر به فرد در خاورمیانه از حیث تامین خوراک اولیه دچار مشکلات بسیاری شده است.

وی با بیان اینکه این مشکل با دستور اکید وزیر نفت با قید فوریت در اسرع وقت حل خواهد شد افزود: در حال حاضر این مجموعه با ۳۵۰ نیروی انسانی در حال فعالیت است که اگر تامین مواد اولیه صورت نگیرد معیشت کارکنان مختل خواهد شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حل مشکل پتروشیمی ابن سینا نیز دستور کار این جلسه بود به طوری که برای تکمیل و تجهیز این پروژه نیازمند بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار تسهیلات از صندوق توسعه و مشارکت بخش خصوصی هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مسئول پتروشیمی کشور از سوی وزیر نفت مأمور شده این مهم را پیگیری کند تصریح کرد: موضوع سوم که به جدیت در دست پیگیری قرار گرفت، بحث زمین انبارنفت همدان بود.

حاجی‌بابایی با تاکید بر اینکه از دو سال پیش پیگیری‌هایی در راستای ایجاد مجموعه ورزشی و مجموعه سلامت با همکاری قرارگاه خاتم در این منطقه صورت گرفته است گفت: در این باره وزیر نفت دستور صریح داد تا به سرعت پیگیری شود

https://ipna.news/162751کپی شد!