با حضور مدیران عامل شستا و تاپیکو صورت گرفت:

افتتاح پروژه گازکوب پتروشیمی آبادان

با حضور مدیران عامل شستا و تاپیکو، پروژه ایستگاه افزایش فشار و خطوط انتقال گاز خوراک پتروشیمی آبادان، موسوم به پروژه گازکوب افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ با حضور ابراهیم بازیان، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و  مسعود اسم خانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) و هیات مدیره تاپیکو، پروژه ایستگاه افزایش فشار و خطوط انتقال گاز خوراک پتروشیمی آبادان، موسوم به پروژه گازکوب افتتاح شد.

بر اساس این گزارش، با افتتاح این پروژه، خوراک دریافتی پتروشیمی آبادان از پالایشگاه آبادان روزانه ۸۵ تن افزایش می یابد که این موضوع باعث می شود میزان پی وی سی تولیدی در پالایشگاه آبادان از  ۸۵ تن در روز به ۱۸۰ تن در روز افزایش یابد.

افتتاح پروژه گازکوب در پتروشیمی آبادان از آن جهت حائز اهمیت است که با افزایش ۸۵ تن خوراک دریافتی و رسیدن آن به ۱۸۰ تن در روز، ظرفیت اسمی واحد الفین پتروشیمی آبادان در حال تکمیل شده و این موضوع همچنین باعث کاهش بهای تمام شده اتیلن و افزایش تولید pvc خواهد شد. موضوعی که می توان آن را یک جهش مهم در روند افزایش تولید و سوددهی پتروشیمی آبادان تحلیل کرد.

از دیگر مزایای افتتاح پروژه گازکوب، کاهش اثرات زیست محیطی آلاینده های هوا از طریق کاهش میزان گاز خروجی به مشعل است.

گفتنی است؛ این پروژه پس از ۷ سال بلاتکلیفی، در نهایت با یک مدیریت جهادی و تلاش شبانه روزی در مدت ۶ ماه گذشته اجرایی شده و به بهره برداری رسید.

https://ipna.news/162713کپی شد!