صادرات محصولات پتروشیمی در استان بوشهر ۵۷ درصد افزایش یافت

مدیرکل گمرک بوشهر با اشاره به به صادرات ۸.۲ میلیارد دلار محصولات پتروشیمی از گمرکات استان گفت: این میزان صادرات در ۷ ماه گذشته امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۷ درصد افزایش یافته است.

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا):علی سلیمانی با اشاره به اینکه صادرات کالا غیرنفتی از استان بوشهر افزایش یافته است اظهار داشت: در ۷ ماه امسال بیش از ۱۶.۸ میلیون تن کالا از بنادر استان بوشهر صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش دارد.

وی عمده کالاهای صادراتی را محصولات پتروشیمی، مواد معدنی، آبزیان و محصولات کشاورزی دانست و بیان کرد: بیشترین صادرات در حوزه محصولات پتروشیمی بوده است.

مدیرکل گمرک بوشهر صادرات محصولات پتروشیمی را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: در ۷ ماه امسال بیش از ۱۴.۷ میلیون تن محصولات پتروشیمی از بنادر استان بوشهر صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد افزایش دارد.

سلیمانی ارزش محصولات پتروشیمی صادر شده را ۸.۲ میلیارد دلار دانست و گفت: ارزش محصولات پتروشیمی صادر شده در ۷ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۷ درصد افزایش یافته است.

وی از صادرات میعانات گازی از استان بوشهر خبر داد و افزود: در ۷ ماه امسال ۱۰۲ هزار تن میعانات گازی به ارزش ۵۳ میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۹ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل گمرک بوشهر بیشترین میزان صادرات استان بوشهر را مربوط به منطقه پارس جنوبی دانست و بیان کرد: میزان صادرات از گمرک منطقه ویژه انرژی پارس از نظر وزنی ۸۴ و ارزشی ۹۲ درصد از کل حجم صادرات با احتساب میعانات گازی استان بوشهر را به خود اختصاص داده است.

https://ipna.news/162707کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *