شناسنامه شیمیایی استان تهیه می‌شود

گوهری در دیدار با مدیران شرکت پتروشیمی ایلام با تاکید بر حفظ و ارتقای جایگاه امنیتی و دفاعی صنایع بزرگ کشور برای مقابله با حوادث شیمیایی بیان داشت:حادثه خبر نمی‌کند.

 «سیدجمال‌الدین گوهری» بعدازظهر شنبه هفتم آبان ۱۴۰۱ در نشست با مدیران پتروشیمی ایلام گفت:قرارگاه پدافند شیمایی سازمان پدافند غیر عامل کشور در راستای فرامین مقام ‌معظم رهبری فعالیت خود را در جهت ایجاد توانمندی مقابله با تهدیدات و‌ مخاطرات شیمایی آغار کرده است. گوهری با اشاره به‌ اهمیت اجرای طرح‌های پدافند شیمایی در دستگاه‌های دخیل در مواد شیمیایی افزود:مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام به عنوان اولین لایه عملیاتی در‌ حوزه زیرساخت و داخلی و استاندار ایلام به عنوان رئیس قرارگاه پدافند غیرعامل استان مسئولیت هدایت و راهبری حوادث را بر عهده دارند.جانشین فرمانده قرارگاه پدافند شیمیایی ادامه داد:برای این قرارگاه ماموریت‌های‌ مهمی از جمله صیانت از حقوق شهروندان در مقابل تهدیدات نوین و کاهش آسیب‌پذیری زیرساخت‌ دستگاه‌های دخیل در مواد شیمایی، ارتقای سطح توانمندی و آمادگی در برابر حوادث احتمالی و نیز واکنش به موقع پیرامون مخاطرات شیمیایی تعیین شده است.سیدجمال‌الدین گوهری با اشاره به اینکه طرح‌های پدافندی با سطوح امنیتی و دفاعی در ‌ پهنه‌های بزرگ نفتی، گازی و پتروپالایشی آغاز شده است، افزود:اغلب حوادث امنیتی از ضعف‌های ایمنی آغار می‌شود.

شناسنامه شیمایی استان ایلام تهیه می‌شود

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ایلام با بیان اینکه شناسنامه شیمایی استان تهیه شود، گفت:رزمایش منطقه‌ای ایلام، خوزستان و‌ عسلویه در‌ آینده نزدیک برگزار می‌شود. محمد رحیمی افزود:طرح جامع پدافند شیمایی در ایلام باید پیاده‌سازی شود.رحیمی با تبریک هفته پدافند غیر عامل ادامه داد:مدیریت زمان طلایی در حوادث احتمالیو اجرای طرح‌های مطالعاتی پدافندغیرعامل شیمایی در پتروشیمی ایلام یک الزام است.

خشکسالی بزرگ‌ترین طرح صنعتی غرب کشور را تهدید می‌کند

معاون رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام اظهار داشت:خشکسالی و کمبود آب مورد نیاز اصلی‌ترین تهدید پدافندی بزرگ‌ترین طرح صنعتی غرب کشور است. بهزاد یاری با اشاره به اینکه قریب به ۲ میلیارد دلار در پتروشیمی ایلام سرمایه‌گذاری شده است ادامه داد:واحدهای پتروشیمی ایلام تحت لیسانی برترین شرکت‌های دنیا و پیشرفته‌تر‌ین تکنولوژی و تجهیزات روز است.وی خطاب به جانشین پدافند شیمایی کشور خاطرنشان کرد: پتروشیمی ایلام به ۲۲۰ لیتر آب در ثانیه نیاز دارد و تامین آب پتروشیمی ایلام واجب است.

https://ipna.news/162560کپی شد!