مشارکت ۱۸۲ شرکت دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی

صنعت پتروشیمی یکی از مهم‌ترین، تأثیرگذارترین و از لحاظ گستره جغرافیایی، یکی از وسیع‌ترین صنایع در کشور است که نقش مهمی در رونق اقتصادی و همچنین ارزآوری دارد. توسعه صنعت پتروشیمی یکی از مهم‌ترین مصادیق جلوگیری از خام فروشی است.

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)، صنعت گاز و پتروشیمی به‌ عنوان یکی از صنایع مادر و با قدمت بالا در کشور یکی از حوزه‌هایی است که طی چند سال اخیر ارتباط تنگاتنگی با فناوری و محصولات نوآورانه برقرار کرده است.

به‌تازگی بیش از ۱۸۲ شرکت دانش‌بنیان حوزه پتروشیمی در ۳۰۰ طرح مشترک همکاری داشتند که این امر به توسعه این حوزه در کشور می‌انجامد.

شرکت‌های دانش‌بنیان به‌عنوان بنگاه‌های اقتصاد دانش‌بنیان، نقش محوری را در ساختار این نوع اقتصاد ایفا می‌نمایند. این شرکت‌های به‌ واسطه حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی چند سال اخیر مسیر رو به رشد خود را با ساخت، تولید و بومی‌سازی انواع فناوری‌ها و نوآوری در حوزه‌های مختلف از جمله صنایع مهم و حیاتی نفت، گاز و پتروشیمی آغاز کرده و بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند.

چندی پیش در این راستا گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، برای توسعه و ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به صنعت پتروشیمی، با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

 

https://ipna.news/162142کپی شد!