صادرات محصولات پتروشیمی کره‌جنوبی کاهش یافت

ارزش صادرات محصولات پتروشیمی کره‌جنوبی در ماه اوت امسال در پی افزایش کسری تجاری کلی نسبت به دوره مشابه پارسال بیش از ۱۱ درصد کاهش یافت.

 

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)، آمارهای وزارت تجارت، صنعت و انرژی رسمی نشان می‌دهد که ارزش صادرات پتروشیمی کره جنوبی در ماه اوت ۲۰۲۲ با ۱۱.۷ درصد افت نسبت به دوره مشابه به ۴ میلیارد دلار و ۴۰۰ میلیون دلار رسید، این کشور آسیایی با وجود جهش واردات محصولات به‌دلیل قیمت‌های بالای انرژی جهانی با کسری تجاری روبه‌رو بوده است.

آمارها حکایت از این دارد که مجموع ارزش صادرات کره‌جنوبی در اوت امسال با ۶.۶ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه پارسال به ۵۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار رسید، در حالی که ارزش واردات این کشور آسیایی با ۲۸.۲ درصد افزایش رقم ۶۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون میلیارد دلار را ثبت کرد.

پیش گرفتن رقم واردات از صادرات باعث شد این کشور آسیای شرقی برای پنجمین ماه پیاپی با کسری تجاری حدود ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری روبه‌رو شود و این رقم نسبت به کسری ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری در ماه ژوئیه به‌شدت افزایش نشان می‌دهد.

وزارت تجارت، صنعت و انرژی کره‌جنوبی اعلام کرد که واردات انرژی این کشور آسیایی در اوت امسال با ۹۱.۸ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه پارسال به ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسیده است.

صادرات نیمه‌هادی‌های کره‌جنوبی که حدود ۲۰ درصد از کل محموله‌های صادراتی این کشور به بازارهای خارجی را شامل می‌شود، در ماه اوت امسال با کاهش ۷.۸ درصدی نسبت به دوره مشابه پارسال دلار در بحبوحه تقاضای ضعیف و کاهش قیمت‌ها به ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون رسید.

صادرات فرآورده‌های نفتی کره‌جنوبی در ماه اوت نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از دو برابر شد و به ۶ میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار رسید در حالی که حمل و نقل خودرو ۳۵.۹ درصد افزایش یافت.

صادرات کره جنوبی به چین، بزرگترین شریک تجاری این کشور در ماه اوت، نسبت به پارسال ۵.۴ درصد کاهش یافت، در حالی که صادرات به آمریکا ۱۳.۷ درصد افزایش یافت.

https://ipna.news/161995کپی شد!