مجتمع پتروشیمی مهاباد محرک ایجاد اشتغال برای جوانان

فرماندار ویژه مهاباد گفت: مجتمع پتروشیمی مهاباد نقش کلیدی در توسعه اقتصاد شهرستان و ایجاد اشتغال برای جوانان را ایفا می‌کند.
به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)،امیر قادری فرماندار ویژه مهاباد در حاشیه بازدید از مجتمع پتروشیمی مهاباد و در دیدار با مدیر عامل این شرکت گفت: با سرمایه گذاری در بخش صنایع پایین دست این شرکت می‌تواند در راستای بهبود وضعیت اشتغال وایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان گام‌های موثری برداشت.
وی گفت: انتظارات مردم از پتروشیمی مهاباد برای مشارکت در امورات مختلف به ویژه در مشارکت و تعهدات اجتماعی بیشتر است و امیدواریم با تعامل و همکاری بین مسئولان و مدیران این شرکت این مهم محقق شود.
در ادامه این بازدید فرماندار ویژه مهاباد از قسمت‌های مختلف پتروشیمی و نحوه تولیدات این مجتمع بازدید به عمل آورد.
مجتمع پتروشیمی مهاباد در سال ۱۳۹۵ به طور رسمی به بهره برداری رسید که با افتتاح آن فصل جدیدی از روند توسعه در مناطق محروم و کردنشین کشور در دولت آغاز شد.
برای احداث این مجتمع عظیم در سال ۱۳۹۴ حدود ۱۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که شامل ۲۴۰ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و سه هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی است.
مجتمع پتروشیمی مهاباد که به طور تقریبی در انتهای خط انتقال اتیلن از عسلویه به غرب کشور که به طول هزار و ‎ ۶۰۰ کیلومتر احداث شده، قرار دارد ظرفیت تولید سالانه بیش از ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سبک خطی و سنگین و ۳۰ هزار تن بوتن یک را دارا است.
مجتمع پتروشیمی مهاباد به عنوان یک طرح ماندگار که فعالیت‌های مقدماتی و مطالعاتی آن از سال ۸۳ و عملیات اجرایی آن از سال ۸۹ آغاز شد، در زمینی به مساحت ۱۸۵ هکتار در کیلومتر ۱۵ جاده مهاباد ـ ارومیه احداث شده است.
https://ipna.news/161983کپی شد!