طرح پتروشیمی زنجان سال ۱۴۰۳ به فرآیند شروع تولید می رسد

مدیرعامل شرکت صنایع کشاورزی و کود زنجان (پتروشیمی سابق) گفت: اگر بانک مرکزی به تعهدات خود در قبال صندوق توسعه ملی و این طرح مقید باشد و به مشکلات دیگری بیرون از سایت مانند آب، برق و خوراک کار مواجه نشویم این شرکت سال ۱۴۰۳ به فرایند شروع تولید خواهد رسید.

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)، محمدرضا مدیری، مدیرعامل شرکت صنایع کشاورزی و کود زنجان در جریان بازدید استاندار زنجان این طرح در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پتروشیمی زنجان طرح ۶۰۰ میلیون یوریی است که فقط پنج درصد آن تاکنون از منابع صندوق توسعه ملی تامین شده است و از کل پیشرفت فیزیکی هم حدود ۱۰ درصد از آن منابع تامین شده است.

وی یادآورشد: ممکن است با تامین مالی پنح درصد تا ۴۰ درصد به پیشرفت برسیم ولی با پنج درصد نمی توان کار را ۱۰۰ درصد انجام داد.

مدیری اظهار داشت: بانک مرکزی باید به تعهد خود در این طرح پایبند باشد به این معنی که پول سندی را که ارسال می‌شود به پیمانکار پرداخت کند و تاخیر غیرمعقول و غیرمنطقی در این پرداخت نداشته باشد این درحالی است که در دولت قبل طی سال ۹۸ تا اسفند ۹۹ حتی یک یورو از بانک مرکزی دریافت نکردیم.

وی تصریح کرد: در زمان دولت گذشته مصوبه هیات دولت و مصوبه صندوق توسعه ملی را گرفتیم و ال سی بازکردیم تا روزیکه مسدودی ارزی این شرکت درست شود دقیقا مصادف شد با روزیکه رییس جمهوری آمریکا از برجام خارح شد و روزی که ای سی شرکت باز شد سه روز قبل از بازگشت تحریم ها بود که در آن موقع شروع به کار کردیم اما بانک مرکزی از سال ۹۸هیچ مبلغی به این شرکت نداد و هر آنچه اقدام شده است از منابع خود شرکت پتروشیمی و قرض از بیرون ایران است نه صندوق توسعه ملی.

مدیری با بیان اینکه ادارات مختلف کمک های بسیاری به این شرکت کرده اند، گفت: در تیم زنجان امروز، استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، بانک ملی و صندوق توسعه ملی حامی طرح هستند و این بهترین فرصت و غنیمت برای شرکت است.

 

https://ipna.news/161944کپی شد!