رشد ۱۲۶ درصدی سودخالص و افزایش تولید در پتروشیمی بوعلی سینا

گزارش‌های منتشر شده شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در سامانه کدال از رشد ۱۲۶ درصدی سودخالص، رشد ۱۴۵ درصدی فروش، افزایش تولید در ۴ماهه نخست سال ۱۴۰۱ و مراحل پایانی افزایش سرمایه ۳۵۰ درصدی حکایت دارد.

 

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه کدال؛ در ۴ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ در پتروشیمی بوعلی سینا حدود ۶۸۵ هزار تن محصول تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۸ درصدی همراه بوده است. این پایداری و افزایش تولید همراه با پتانسیل ۱۲۰ درصدی تولید مجتمع نسبت به ظرفیت اسمی بوده است.

همچنین عملکرد شرکت در این مدت در حوزه‌ فروش، افزایش ۱۴۵ درصدی فروش ۴ماهه را حکایت می‌کند و با توجه به حاشیه سود ناخالص ۱۸ درصد پتروشیمی بوعلی سینا، گواه عملکرد بهتر این شرکت نسبت به سایر شرکت‌ها است.

بازدهی سهم «بوعلی» در مقایسه با صنعت، بورس و فرابورس در تمامی دوره‌های مختلف زمانی نیز اختلاف قابل توجهی را نشان می‌دهد و نماد بوعلی در یکسال بیش از ۹۲ درصد بازدهی داشته، همچنین «بوعلی» در ۶ماهه بیش از ۵۶ درصد بازدهی داشته است.

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا که مالک ۱۱.۵ درصد از پتروشیمی تندگویان است، افزایش سرمایه ۳۵۰ درصدی از محل تجدید ارزیابی سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت را در دستور کار قرار داده و در مراحل پایانی افزایش سرمایه ۳۵۰ درصدی قرار دارد.

https://ipna.news/161849کپی شد!