برای شتاب در فازهای توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی همکاری خواهیم کرد

استاندار خوزستان با تاکید بر ضرورت تکمیل فازهای توسعه ای منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در شهرستان بندرماهشهر گفت: در این راستا تلاش می شود در استان خوزستان زمینه احدات و تکمیل طرح های توسعه ای پتروشیمی محقق شود.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)، صادق خلیلیان روز جمعه در جریان بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهوری از واحد مانیتورینگ پتروشیمی مارون در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اظهار داشت: خوزستان از ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه نفت و گاز برخودار است که در نهایت به واسطه ایجاد صنایع مختلف، فعالیت های اقتصادی ویژه و استراتژی را از آنها شاهد هستیم.

وی یکی از ظرفیت های مهم کشور در زمینه پتروشیمی را منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در شهرستان ماهشهر عنوان کرد و گفت: یکی از جنبه های مهم در صنعت پتروشیمی، توجه به واحدهای تولیدی پایین دست است.

خلیلیان افزود: تلاش می شود در تکمیل طرح های توسعه ای این منطقه، واحدهای تولیدی پایین دست در کنار صنایع بالا دست جدید نیز مورد توجه و محور سرمایه گذاری ها باشند.

استاندار خوزستان همچنین بومی گزینی در استخدام نیروهای انسانی مورد نیاز در شرکت های پتروشیمی را ضروری عنوان کرد و گفت: در طرح های توسعه ای منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی این مولفه نیز برای به عنوان یک اولویت در نظر گرفته شود.

در این بازدید، سید امید شهیدی نیا مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، ظرفیت ها و توانمندی های این منطقه را تشریح کرد.

https://ipna.news/157987کپی شد!