اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۳

امروز سهامداران شرکت‌های تامین ماسه ریخته‌گری، پالایش نفت تهران و سرمایه‌گذاری غدیر در بورس و معامله‌گران شرکت‌های پالایش نفت لاوان، پتروشیمی تندگویان و تولید و توسعه سرب روی ایرانیان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۳۵هزار و ۶۵۳واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۲۲هزار و ۱۰۴واحد قرار به کار خود پایان داد و بیش از ۶میلیارد و ۹۲۳میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۶هزار و ۱۵۳میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۲۰۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های تامین ماسه ریخته‌گری، پالایش نفت تهران و سرمایه‌گذاری غدیر بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های معدنی دماوند، سازه پویش و آسان پرداخت پرشین بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران با معامله ۳میلیارد و ۴۰۳میلیون ورقه به‌ارزش ۱۸هزار و ۹۳۲میلیارد تومان در ۹۴۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۹۳واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۸۵۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های پالایش نفت لاوان، پتروشیمی تندگویان و تولید و توسعه سرب روی ایرانیان بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های کی بی سی، تولید نیروی برق دماوند و تولید برق عسلویه مپنا بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

 

https://ipna.news/157770کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *