تیم‌داری ورزشی جزو سیاست های پتروشیمی مهاباد نیست

به گزارش پایگاه خبری هاژه روز شنبه ۲۷ شهریور جلسه‌ای  باحضور عارف خدرلو فرماندار مهاباد، عباس فرشباف مدیر مجموعه پتروشیمی مهاباد، قرنی مصطفی پور رییس اداره‌ی ورزش و جوانان شهرستان و تعدادی از مدیران تیم های فوتبال شهرستان مهاباد در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛در ابتدای این جلسه قرنی مصطفی پور گزارشی از ظرفیت های ورزش مهاباد، جایگاه ورزش شهرستان بویژه فوتبال در استان و کاستی‌ های آن ارایه داد.
در ادامه خالد حمزه‌ای مدیر عامل باشگاه فوتبال شاهو مهاباد معضلات تیم‌داری در مهاباد، نبود اسپانسر و وجود تبعیض ها بین تیم های مرکز استان و شهرستان هایی همچون مهاباد توسط مسئولین استانی را تشریح کرد.
انور بانیان مدیر عامل باشگاه زاگرس مهاباد نیز با اشاره به موفقیت های این باشگاه در مسابقات مختلف نونهالان و نوجوانان کشوری گفت: با وجود استعدادهای فوتبالی و جایگاه ویژه‌ی فوتبال مهاباد در استان مشکلات مالی شروع حضور ما در مسابقات لیگ برتر زیر ۱۵ سال را با مشکل مواجهه کرده و از بنگاه های اقتصادی همچون پتروشیمی انتظار می رود حمایت‌‌‌های لازم از ورزش مهاباد را انجام دهند.
عارف خدرلو فرماندار مهاباد ضمن ستایش جایگاه  فوتبال مهاباد در استان گفت: با وجود آنکه پتروشیمی مهاباد یک بنگاه اقتصادی است اما مسئولیت‌های اجتماعی هم بر عهده دارد که در بسیاری از موارد چون همکاری در مهار آتش سوزی های اخیر شهرستان و کمک به بخش بهداشت شهرستان برای  تهیه‌ی ماسک در راستای مبارزه با کرونا از جمله‌ی آنها بوده است. اما بخشی از مسئولیت های اجتماعی به ورزش برمی‌گردد که هرچند اخیرا کمک ۱۲۰ میلیون تومانی از سوی این مجموعه به تیم های فوتبال شهرستان صورت گرفته است اما انتظار می رود این حمایت ها و کمک ها برای ایجاد شور و  نشاط بین مردم شهرستان بیشتر باشد.
خدرلو افزود: دولت هیچگونه اعتباری تحت عنوان کمک به تیم های ورزشی در اختیار فرمانداری قرار نمی‌دهد و یا در تخصص فرمانداری نیست که اقدام به تیم‌داری کند.
فرماندار مهاباد افزود: مدیران فوتبال مهاباد  باید در فکر درآمد زایی از راه فوتبال بوده و با بازیکن سازی در سطوح پایه باشگاههای خود را مدیریت کنند.
عباس فرشباف مدیر مجتمع پتروشیمی مهاباد که جهت آشنایی و تبادل نظر با مدیران فوتبالی این شهرستان در این جلسه حضور یافته بود اظهار داشت. پتروشیمی مهاباد به عنوان زیر مجموعه پتروشیمی های باختر زیر نظر هیات مدیره اداره شده و بسیاری از تصمیمات توسط آنها در تهران گرفته می‌شود.
فرشباف افزود: مجموعه باختر تاکنون تصمیمی برای تیم‌داری ورزشی در برنامه‌ی خود نداشته است اما در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود در زمینه‌ی ورزش هر آنچه در توان داشته باشند به شرط درخواست تیم‌های ورزشی از طریق نهادی همچون فرمانداری از آن دریغ نخواهند کرد.
در پایان این جلسه  فرماندار  مهاباد از عباس فرشباف به دلیل کمکهای مالی مجموعه پتروشیمی به تیم های ورزشی مهاباد تقدیر به عمل آورد.
https://ipna.news/157722کپی شد!