بیدبلند خلیج فارس ماده اولیه سوخت سوپرجت را تأمین می‌کند

شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس برای صیانت حداکثری از محیط زیست، با سرمایه‌گذاری ۵۵ میلیون یورویی در پروژه شیرین‌سازی بوتان پلاس، ترکیبات گوگردی این محصول راهبردی را به مرز صفر نزدیک و مواد اولیه تولید سوخت سوپرجت را تأمین می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛این شرکت به‌منظور صیانت از محیط زیست و استفاده حداکثری از ظرفیت محصولات و سرانجام ایجاد ارزش افزوده مضاعف، با ۵۵ میلیون یورو سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه شیرین‌سازی محصول بوتان پلاس، گامی اساسی برای جلوگیری از خام‌فروشی این محصول ارزشمند برداشته است.

محمود امین‌نژاد، مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس با تأکید بر اینکه همه مراحل طراحی و اجرای این واحد با تکیه بر توان کارشناسان و سازندگان داخلی راهبری شده است، یادآور شد: با بهره‌برداری از این طرح دوستدار محیط زیست می‌توان نیاز بخشی از مواد اولیه تولید سوخت سوپر جت و صنایع هوایی کشور را تأمین کرد.

وی ادامه داد: با آغاز تولید تجاری و فروش این محصول ضمن جلوگیری از خام‌فروشی، سالانه ۲۰ میلیون دلار به تولید ناخالص ملی افزوده می‌شود.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس با بیان اینکه پروژه شیرین‌سازی محصول راهبردی بوتان پلاس از مرز ۷۵ درصد عبور کرده است، از بهره‌برداری و تولید تجاری این محصول در خردادماه سال ۱۴۰۱ خبر داد.

کد خبر
https://ipna.news/157319کپی شد!