کارخانه پتروشیمی مسجدسلیمان آماده بهره برداری است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: کارخانه صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان به عنوان یک پروژه مهم اقتصادی و تولیدی با ایجاد اشتغال برای یکهزار و ۲۰۰ نفر آماده بهره برداری است.

 

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)، امیر حسین نظری بیان کرد: به منظور توسعه اشتغال و رونق اقتصادی در مناطق محروم ایجاد شرکت های بزرگ تولیدی و اقتصادی و ایجاد اشتغال در برنامه کاری دستگاه های مربوطه است.

وی گفت: ساخت شرکت صنایع پتروشیمی در شهرستان محرومی چون مسجد سلیمان به منظور رونق اشتغال و اقتصاد این منطقه کم برخوردار صورت گرفته است تا جوانان این شهرستان فضای لازم برای کار و فعالیت را داشته باشند.

رییس سازمان صمت خوزستان افزود: در این شرکت تولید اوره و آمونیاک انجام می شود و برآورد شده است سالانه یک میلیون و ۷۵ هزار تن اوره در این شرکت تولید شود.

نظری با اشاره به اینکه میزان پیشرفت فیزیکی ساخت این شرکت ۹۹.۷ درصد است ادامه داد: ۴.۲ میلیارد یوآن برای ساخت این شرکت سرمایه گذاری شده است و برای افتتاح رسمی آماده دارد.

وی افزود: تاسیس شرکت های تولیدی بزرگ در مناطق محروم باعث رونق اقتصاد و اشتغال منطقه می شود و باید این روند در مناطق محروم اجرایی شود.

تاسیس شرکت های بزرگ در مناطق محروم به منظور رونق  اقتصادی و اشتغال از برنامه های دولت است . مدتی پیش نیز ساخت ۲ شرکت فولادی در شهرستان رامهرمز آغاز شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان پیش از این نرخ بیکاری این استان را طبق آخرین گزارش ۱۴.۵ درصد اعلام کرد و گفت: با توجه به آمار ارائه شده، استان خوزستان با لشکری از جمعیت بیکار روبرو است.

https://ipna.news/157254کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • عبدالرحیم سلام ساخت این پتروشیمی کمکی به کاهش نرخ بیکاری مردم و جوانان محروم مسجد سلیمان نکرده و استخدام در این شرکت قاعده و اصول مشخصی ندارد و استخدام در این شرکت بر اساس میزان رابطه و درجه فامیلی و دوستی با مدیران شرکت است و این کار اقایان ظلم بزرگی در حق جوانان محروم مسجد سلیمان هست . برای استخدام در این شرکت فقط پارتی ملاک هست نه چیز دیگر و نظارتی هم در این خصوص وجود ندارد و رها شده می باشد . با این وجود جوانان بدون پارتی و محروم مسجد سلیمان چکار کنند . این پتروشیمی گره ای از مشکل جوانان بیکار حل نکرد و محیط زیست منطقه را آلوده و نابود کرد . امیدواریم بجای تحریف و تمجید نادرست نظارت و قانون حاکم شود . تا بیشتر از این شاهد ظلم و بی عدالتی نباشیم .