اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۱۴۰۰/۰۴/۸

امروز سهامداران شرکت‌های پتروشیمی بوعلی سینا، مخابرات ایران و کربن ایران در بورس و معامله‌گران شرکت‌های مواد اولیه دارویی البرز بالک، پخش البرز و بیمه اتکایی ایرانیان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۴هزار و ۷۲۷واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۴۸هزار و ۵۳۹واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۷میلیارد و ۱۷۱میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵هزار و ۴۳۴میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۴۰هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های پتروشیمی بوعلی سینا، مخابرات ایران و کربن ایران بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های لیزینگ ایران، سایپا شیشه و سیمان سفید نی ریز بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۷۹۳میلیون ورقه به‌ارزش ۴هزار و ۲۴۹میلیارد تومان در ۳۵۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۶۴واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۹۶۴واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های مواد اولیه دارویی البرز بالک، پخش البرز و بیمه اتکایی ایرانیان بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های مبین وان کیش، کشت و دامداری فکا و مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

https://ipna.news/157101کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *