پتروشیمی اروند ۲ طرح توسعه‌ای اجرا می‌کند

مدیرعامل پتروشیمی اروند از ساخت واحدهای جدید وینیل کلراید (VCM) و پلی‌وینیل کلراید (PVC) در بزرگترین تولیدکننده پی‌وی‌سی خاورمیانه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛، حسن نشان‌زاده‌ مقدم در تشریح طرح‌های توسعه این شرکت گفت: افزون بر سهامداری پروژه الماس ماهشهر که خوراک اتیلن پتروشیمی اروند را تأمین می‌کند، در مرحله دریافت مجوز احداث یک واحد دیگر وینیل کلراید (VCM) و یک واحد دیگر پلی‌وینیل کلراید هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت بالای بازار محصولات پی‌وی‌سی تصریح کرد: نیاز بازار داخل سال گذشته ۵۵۰ هزار تن محصول بود و با توجه به ظرفیت بازار کشورهای همسایه، برای افزایش تولید محصول پی‌وی‌سی کشش ۱.۵ برابری وجود دارد و در طرح توسعه که یک واحد ۳۰۰ هزار تنی را شامل می‌شود، تولیدات به سمت گریدهای خاص از جمله گریدهای پزشکی خواهد رفت.

نائب رئیس پتروشیمی اروند شکسته شدن تحریم‌ها به‌دست نیروهای توانمند داخلی را از دیگر دستاوردهای اعتماد به متخصصان داخلی عنوان کرد و گفت: بیش از ۸۰ درصد نیازهای خود را از داخل کشور تأمین کردیم و توانستیم برای نخستین بار از کاتالیست تولیدشده از سوی متخصصان ایرانی بهره ببریم.

https://ipna.news/157073کپی شد!