مستند «نقش جان» در حمایت از صنایع‌دستی منتشر شد

فیلم مستند «نقش جان» با نگاهی به هنر صنعت نمدمالی بهبهان که با همکاری اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان و شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس به کارگردانی علی زارعی رضایی ساخته شده است، رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)،فیلم مستند «نقش جان» با همکاری اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان و شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس به کارگردانی علی زارعی رضایی ساخته شده و قرار است با همکاری صداوسیما از شبکه‌های ملی و همچنین استانی خوزستان پخش شود.

پویا محمودیان، معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، «نقش جان» را فیلم مستندی بسیار خوب توصیف کرد و گفت: به‌منظور باززنده‌سازی رشته‌های صنایع‌دستی افزون بر آموزش، آگاهی‌بخشی نیز اهمیت فراوانی دارد و این مستند می‌تواند نقش مهمی در آگاهی‌بخشی درباره باززنده‌سازی رشته‌های صنایع‌دستی ایفا کند.

وی ادامه داد: صنایع‌دستی رمز اقتصاد مقاومتی است و امروز خوشبختانه شاهد این هستیم شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس نیز در تولید این اثر مشارکت و همکاری داشته است که نشان از توجه این شرکت به حوزه فرهنگی و صنایع‌دستی است.

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه امروز شاهد پیوند بین صنعت نفت و صنایع‌دستی هستیم، افزود: این همکاری می‌تواند سرآغاز یک همکاری نتیجه‌بخش و تأثیرگذار با دیگر دستگاه‌ها و شرکت‌ها و صنایع باشد.

محمودیان اظهار کرد: خرسندم که با همکاری شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس و نیز صداوسیمای مرکز خوزستان این مستند زیبا تهیه و پخش می‌شوند تا رشته‌های مهم از جمله نمدمالی از خطر فراموشی نجات یابند.

محسن انصاری، رئیس سیاست‌گذاری امور مسئولیت اجتماعی صنعت نفت نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت پرداختن به مسائل فرهنگی و اجتماعی، گفت: خوشحالم که شاهد پیوند صنعت نفت و پتروشیمی با صنایع‌دستی هستیم و برای این صنعت، جای خوشحالی است که توانسته در حوزه صنایع‌دستی به‌عنوان یک حوزه مهم فرهنگی وارد شود و با تهیه این فیلم مستند گام مهمی در مسیر مسئولیت‌های فرهنگی و اجتماعی خود بردارد.

گفتنی است در این آیین، معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اهدای لوح تقدیری به محمود امین‌نژاد، مدیرعامل پالایشگاه گازبیدبلند خلیج فارس از حمایت این شرکت در تهیه مستند نقش جان قدردانی کرد.

کد خبر
https://ipna.news/156991کپی شد!