علت اشاره زاکانی به برادران نجفی چه بود ؟

منظور دکتر زاکانی از سه برادری که ۲۵۰ هزار میلیارد تومان به آنها تحت عنوان خصوصی سازی واگذار شده برادران نجفی مدیران پتروشیمی باختر و صاحبان شهرک لاکچری باستی‌هیلز است

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)، در سومین مناظره انتخاباتی ، علیرضا زاکانی در بخشی از اظهارات خود در خصوص سوابقش در مبارزه با فساد گفت : « با گردن‌کلفت‌ها درگیر شدم، از دادستان سابق تهران تا برادر رئیس‌جمهور. در سال اول دولت، تورم را نصف تورم موجود خواهیم کرد. تلاشم این است که صدای محرومین و غارت‌شدگان باشد…. ۲۵۰ هزار میلیارد تومان واگذاری شرکت‌های دولتی که به ۳ برادر داده شده را از حلقوم آنها بیرون می‌کشم »

اما این سه برادری که زاکانی به آنها اشاره کرده است چه کسانی هستند ؟

حبیب ترکاشوند در توئیتی نوشت: « منظور دکتر زاکانی  از سه برادری که ۲۵۰ هزار میلیارد تومان به آنها تحت عنوان خصوصی سازی واگذار شده برادران نجفی مدیران پتروشیمی باختر و صاحبان شهرک لاکچری باستی‌هیلز است.»

محمود نجفی اصل، خواهر زاده غلامحسین مطهری اصل است. غلامحسین مطهری اصل سهامدار ۴۰ درصدی پتروشیمی امیر کبیر و سهامدار ۳۳ درصدی زاگرس و مالک نوید زر شیمی و صادرفر و بهار غرب و سهامدار شیمی پوشینه و چندین شرکت پتروشیمی است. که ارزش سهام ایشان در این شرکت ها بالغ بر ۱٫۵ میلیارد دلار برآورد می شود.  محمود نجفی مالک شرکت فرساشیمی بوده و در سایت این شرکت به عنوان مدیرعامل  معرفی شده است.

برادران نجفی خواهر زاده های محمود نجفی هستند. این سه برادر، محسن، مهدی و حسن هم مالک پروشیمی باختر و سهامدار شیمی پوشینه وصنایع نخ پوشینه (مهدی نجفی) و صنایع پلاستیک پوشینه (محسن نجفی ) شرکت کاوش صنعت سپید و ده ها شرکت ریز و درشت دیگر هستند .

آنها این سرمایه های کلان خود را با حمایت برخی و زدو بندهای فراوان بدست آورده اند که در آینده اخبار دقیق تری در خصوص انها منتشر خواهد شد .

https://ipna.news/156982کپی شد!
مشاهده مطالب زیر به شما پیشنهاد میشود [ مهمترین عناوین ]

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • یزد سلام چهارسال گذشته مجلس ورودنکرده، چرانماینده های مخالف طرح سوال ازهلدینگ باختر بودند،درکشورهای دیگر نماینده های مردم مخالف وموافق هرطرحی باشندآنلاین همه کشور می بینند که این هادرسوابق نماینده موجوده اما ایران اسلامی چرا به این همه اختلاس رسیدیم
  • سید حسین بعنوان یکی از بومیان عسلویه آرزو دارم یک کشور خارجی منطقه ما را اشغال کند 90 درصد منابع استان بوشهر را غصب کند. با 10 درصد باقیمانده منطقه ای شبیه به قطر خواهیم داشت. الان منطقه توسط برادران نجفی غصب شده و حتی 1 درصد به استان نمیدهند. انگار خصوصی سازی یعنی تاراج سرمایه های مردم یک استان. شرم بر مرکز نشینان بی خاصیت پر ادعا. خدا لعنت کنه کسی که این حکومت را با علی علیه السلام مقایسه کند.