علت اشاره زاکانی به برادران نجفی چه بود ؟

منظور دکتر زاکانی از سه برادری که ۲۵۰ هزار میلیارد تومان به آنها تحت عنوان خصوصی سازی واگذار شده برادران نجفی مدیران پتروشیمی باختر و صاحبان شهرک لاکچری باستی‌هیلز است

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)، در سومین مناظره انتخاباتی ، علیرضا زاکانی در بخشی از اظهارات خود در خصوص سوابقش در مبارزه با فساد گفت : « با گردن‌کلفت‌ها درگیر شدم، از دادستان سابق تهران تا برادر رئیس‌جمهور. در سال اول دولت، تورم را نصف تورم موجود خواهیم کرد. تلاشم این است که صدای محرومین و غارت‌شدگان باشد…. ۲۵۰ هزار میلیارد تومان واگذاری شرکت‌های دولتی که به ۳ برادر داده شده را از حلقوم آنها بیرون می‌کشم »

اما این سه برادری که زاکانی به آنها اشاره کرده است چه کسانی هستند ؟

حبیب ترکاشوند در توئیتی نوشت: « منظور دکتر زاکانی  از سه برادری که ۲۵۰ هزار میلیارد تومان به آنها تحت عنوان خصوصی سازی واگذار شده برادران نجفی مدیران پتروشیمی باختر و صاحبان شهرک لاکچری باستی‌هیلز است.»

محمود نجفی اصل، خواهر زاده غلامحسین مطهری اصل است. غلامحسین مطهری اصل سهامدار ۴۰ درصدی پتروشیمی امیر کبیر و سهامدار ۳۳ درصدی زاگرس و مالک نوید زر شیمی و صادرفر و بهار غرب و سهامدار شیمی پوشینه و چندین شرکت پتروشیمی است. که ارزش سهام ایشان در این شرکت ها بالغ بر ۱٫۵ میلیارد دلار برآورد می شود.  محمود نجفی مالک شرکت فرساشیمی بوده و در سایت این شرکت به عنوان مدیرعامل  معرفی شده است.

برادران نجفی خواهر زاده های محمود نجفی هستند. این سه برادر، محسن، مهدی و حسن هم مالک پروشیمی باختر و سهامدار شیمی پوشینه وصنایع نخ پوشینه (مهدی نجفی) و صنایع پلاستیک پوشینه (محسن نجفی ) شرکت کاوش صنعت سپید و ده ها شرکت ریز و درشت دیگر هستند .

آنها این سرمایه های کلان خود را با حمایت برخی و زدو بندهای فراوان بدست آورده اند که در آینده اخبار دقیق تری در خصوص انها منتشر خواهد شد .