۲۰۰ هزار شغل از طریق فعال کردن ظرفیت‌های پلیمری ایجاد می‌کنم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: با فعال کردن هر یک میلیون تن ظرفیت صنایع پایین دستی پتروشیمی به ویژه شاخه پلیمری آن ۲۰۰ هزار شغل مستقیم و ۱۵۰ هزار شغل غیر مستقیم ایجاد می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری پس از ضبط برنامه انتخاباتی در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های خود در انتخابات، گفت: کشور ما آن قدر ظرفیت و توانمندی دارد که اگر به آن توجه شود نیازمند نیروی کار خارجی خواهیم بود.

وی افزود: این ادعای بزرگی است، اما اگر کسی با توانمندی‌های کشور آشنا باشد حتماً می‌تواند این ادعا را عملی کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: یک نمونه از ظرفیت‌های ما صنایع پایین دستی پتروشیمی است که فقط در یک شاخه آنکه پلیمری است ۱۲ میلیون تن ظرفیت خلق شده روی زمین داریم که ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن فعال و ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تن غیرفعال است و فعال کردن هر یک میلیون تن ظرفیت ۲۰۰ هزار شغل مستقیم و ۱۵۰ هزار شغل غیرمستقیم ایجاد می‌کند و اینکه می‌گویم نامه‌ای کتبی دارم که جهانگیری اعلام کرده بود ۱۷۵ هزار شغل ایجاد می‌کند که اشتباه کرده بود بخاطر اینکه بیمه شدگان این عرصه با ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن نزدیک به ۷۰۰ هزار نفر هستند.

زاکانی با اشاره به اینکه همه ظرفیت سازی‌ها در این خصوص صورت گرفته است، گفت: اگر از تعارض منافع بگذریم و با مفاسد برخورد کنیم و عقلانیت را بر کارهایمان استوار کنیم، همین ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تن، ظرفیت دو میلیون و ۸۰۰ هزار شغل را برای ما ایجاد می‌کند و شما این را کنار ظرفیت‌های دیگر کشور بگذارید.

وی گفت: دولت اقدام و اصلاح ۹ پیشران تحولی در اقتصاد را تنظیم کرده است که هر کدام از این پیشران‌ها چنین ظرفیت‌هایی را دارند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: مگر می‌شود که ما سواحل مکران را داشته باشیم بعد شهروندانمان در سواحل چابهار در چپر زندگی کنند. مگر می‌شود ما ظرفیت معادن را داشته باشیم، اما معادن ما دست یک عده از ما بهتران باشد و به سبب توسعه نیافتن معادن از رتبه ۷ به ۲۰ جهان برسیم.

زاکانی با اشاره به اینکه ما باید همان کاری را بکنیم که دنیا کرده است، به ظرفیت‌های کشور در بخش فناوری‌های نوین اشاره کرد و گفت: ما باید همه این ظرفیت‌هایمان را در صنعت فولاد، خودرو، کشاورزی و توسعه روستایی پیاده کنیم.

وی تاکید کرد: ملت رشید ایران، دولت اقدام و اصلاح، دولت نوکر شماست نه دولت آقای شما و در شرایطی که امام خود را خادم مردم و مقام معظم رهبری خود را نوکر مردم خواندند هیچ مسؤولی حق تبختر و خودبرتربینی را ندارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما اگر این ظرفیت‌هایمان را بتوانیم عملی کنیم که بخش عمده‌ای از آن امکان عملیاتی شدن را دارد بر اساس اصل ۲۸ قانون اساسی می‌توانیم برای افراد جویای کار شغل ایجاد کنیم و حتماً می‌توانیم آن‌ها را آموزش دهیم و حتی اگر برایشان کاری پیدا نشد بخشی از زندگی آن‌ها را تأمین کنیم.

زاکانی گفت: اینکه چرا قانون اساسی عمل نمی‌شود به این سبب است که عده‌ای گردن کلفت در کشور هستند که نمی‌گذارند سهم مردم داده شود.

وی تصریح کرد: وقتی کسی به ما پزشکان مراجعه و مثلاً ادعا می‌کند در کمتر از شش ماه ده کیلو وزن کم کرده است ما احتمال زیاد می‌دهیم که به سرطان مبتلا شده باشد و شاید سرطان حجم بسیار کوچکی در بدن باشد، اما یک فرد ۹۰ کیلوگرمی را آب می‌کند. کشور ما دچار سرطان فساد است و باید کسانی با این سرطان مقابله کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: ما تجربه‌ای ۲۰ ساله داریم و در مقابل جنایتکارانی که نانشان را در خون مردم زده‌اند و می‌خورند و امروز طلبکارند ایستاده‌ایم.

زاکانی گفت: ما با عقلانیت و دقت و به کمک مردم آمده‌ایم تا مانند یک تبر ریشه این درخت فساد را بخشکانیم و قطعاً اداره کشور با تدبیر و عقلانیت و با داشتن برنامه با محوریت کارشناسان عملی می‌شود و امیدواریم دیگر دغدغه کشور ما اشتغال جوانان نباشد چرا که مشکلات اشتغال جوانان به سبب نبود اراده مسؤولان است.

https://ipna.news/156896کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *