شرایط صرفه جویی ارزی در پتروشیمی محقق شد

 رییس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ‌تاکنون با برگزاری سه میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، شرایط برای صرفه جویی ارزی بیش از ۱۶۰ میلیون یورویی و جلوگیری از واردات تجهیزات مشابه خارجی در این صنعت فراهم شده است.

 

وی گفت: در میز نخست ساخت داخل این صنعت، شرکت‌های ماشین‌سازی اراک و شرکت آذرآب به عنوان سازنده طرف قرارداد برای داخلی‌سازی تجهیزات سنگین پتروشیمی دهلران با ارزش ۴۳ میلیون یورو اقدام کردند.

 

هادوی اضافه کرد: در میز دوم صنعت پتروشیمی که قرارداد بین کارفرما و شرکت ماشین‌سازی اراک به عنوان پیمانکار منعقد شد، داخلی‌سازی تجهیزات مورد نیاز به مبلغ ۶۴ میلیون یورو در دستور کار قرار گرفت.

 

وی این راهم گفت: در میز سوم صنعت پتروشیمی نیز داخلی‌سازی تجهیزات مورد نیاز پتروشیمی سلمان فارسی، توسط ماشین‌سازی اراک به همراه ۱۲ شرکت دیگر به عنوان پیمانکار در مجموع به ارزش ۵۲ میلیون یورو در دستور کار قرار دارد.

 

رییس مرکز ساخت داخل وزارت صنعت خاطرنشان‌کرد: تاکنون ۱۱ میز تخصصی در راستای تعمیق ساخت داخل در صنایع راهبردی خودرو، مخابرات، تجهیزات صنعت پتروشیمی و صنایع معدنی با هدف به‌هم‌رسانی نیازها و توانمندی‌های صنعتی کشور برگزار شده که در مجموع کاهش ارزبری بیش از یک میلیون یورو را برای صنعت کشور به همراه داشته است.

 

هادوی تاکیدکرد: برگزاری این میزهای تخصصی پیرو فرمان رهبر معظم انقلاب به منظور بسترسازی لازم برای استقلال صنعتی کشور و تکیه بر توان داخلی در دستور کار قرار دارد .

 

وزارت صنعت برای تحقق اهداف برنامه تعمیق ساخت داخل، در مجموع برای سال‌های ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ دستیابی به هدف ۱۰ میلیارد دلاری داخلی‌سازی انواع اقلام کالایی وارداتی را به عنوان برنامه محوری خود تعیین کرده است.

https://ipna.news/153409کپی شد!
منبع

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.