تکمیل پتروشیمی و رفع محرومیت از روستاها حق مردم خراسان شمالی است

معاون اول رئیس جمهوری عنوان کرد: تکمیل پتروشیمی و رفع محرومیت از روستاها و مناطق مرزی حق مردم خراسان شمالی است و دولت با کمک نمایندگان مردم همه مساعی خود را برای اجرای طرح‌های عمرانی و محرومیت زدایی به کار می‌بندد.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ اسحاق جهانگیری روز چهارشنبه (۳۰ مهرماه) در نشست مجمع نمایندگان خراسان شمالی با اشاره به اینکه استان خراسان شمالی استعدادها و ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه دارد، گفت: این استان بی‌شک با تمرکز مجموعه مدیران و نمایندگان استان روی مسائل کلیدی می‌تواند ضمن توسعه زیرساخت‌ها، عقب ماندگی‌های خود را در برخی از بخش‌های اقتصادی هر چه سریعتر جبران کند.

وی با ابراز خرسندی از انسجام، اتحاد و همدلی میان مسئولان و نمایندگان استان خراسان شمالی گفت: بی‌شک تنها راه پاسخگویی به توقعات و مطالبات مردم و پیشرفت استان‌های کمتر توسعه یافته انسجام و وحدت است.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به شرایط سخت معیشتی و اقتصادی مردم که ناشی از پیامدهای منفی فشارهای خارجی و کروناست، اظهار کرد: در این شرایط حساس همه مسئولان کشور باید برای حل مشکلات و خدمت رسانی وحدت کلمه داشته باشند، نباید نگاه مردم به مسائل و چالش‌ها متفاوت از نگاه مسئولان باشد زیرا این موضوع موجب ناامیدی و یأس در جامعه می‌شود.

جهانگیری گفت: مجلس شورای اسلامی افزون بر ایفای وظایف ذاتی خود می‌تواند فضای سیاسی کشور را مدیریت کند بی‌شک تریبون مجلس می‌تواند فضای آرامش و همدلی و همراهی را به جامعه القا کند.

وی همچنین با اشاره به مسائل مطرح شده از سوی نمایندگان استان خراسان شمالی اظهار کرد: پیشرفت طرح ملی راه آهن گرگان – مشهد و تکمیل پتروشیمی و رفع محرومیت از روستاها و مناطق مرزی حق مردم خراسان شمالی است و دولت با کمک نمایندگان مردم  همه مساعی خود را برای اجرای طرح‌های عمرانی و محرومیت زدایی به کار خواهد بست.

معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر اهمیت مرزها و مرزنشینان در توسعه اقتصادی و سیاسی کشور گفت: بازگشایی بازارچه‌های مرزی میان ایران و ترکمنستان و افزایش تبادلات تجاری میان دو کشور از اولویت‌های دولت است که می‌تواند باعث بهره مندی مرزنشینان از مزایای بازارچه‌های مرزی شود.

پیش از سخنان معاون اول رئیس جمهوری، حسینعلی امیری، معاون امور مجلس رئیس جمهوری با اشاره به هماهنگی نمایندگان خراسان شمالی با دولت برای پیشبرد طرح‌های عمرانی ابراز امیدواری کرد: با همدلی و همراهی همه مسئولان گام‌های موثرتری در رفع چالش‌های استان برداشته شود.

نمایندگان استان خراسان شمالی نیز دیدگاه‌های خود درباره احداث راه‌آهن و جاده‌های مواصلاتی، توسعه مجتمع پتروشیمی، تأمین منابع آب، ساخت مراکز درمانی و بهداشتی، محرومیت زدایی از روستاها و مرزها، اجرای شبکه فاضلاب شهری و تکمیل کارخانه سیمان و اجرای برخی طرح‌های زیرساختی را عنوان کردند.

در این نشست استاندار خراسان شمالی نیز به وجود بلوغ سیاسی و همکاری وسیع میان نمایندگان مجلس دوازدهم در استان با استانداری و دستگاه‌های دولتی ابراز امیدواری کرد با تداوم این همدلی استان بتواند در شاخص‌هایی نظیر کسب و کار، برق رسانی و گاز رسانی، بیمه عشایری، جذب سرمایه‌گذاری، افزایش ضریب باسوادی، تولید ملزومات بهداشتی مورد نیاز مقابله با کرونا و ایجاد طرح‌های اشتغالزایی کماکان رو به توسعه باشد.

منبع