سهم جنوب استان بوشهر از جذب دو پتروشیمی فقط ۱۵ درصد/ نیمی از قبول شدگان حذف شدند

حذف نیروهای بومی استان بوشهر در آزمون های جذب نیرو در شرکت های نفت و گاز و پتروشیمی جنوب استان در حالی انجام می شود که در استان خوزستان، جذب نیروی غیر بومی در تمامی شرکت ها ممنوع شده و اولویت با شهرهای میزبان و سپس کل استان خوزستان است.

آزمون استخدامی شرکت های پتروشیمی هنگام و آپادانا در حالی به اتمام رسیده که فقط ۱۵ درصد سهمیه پذیرش به جوانان جنوب استان بوشهر رسیده است.

به گزارش ایپنا به نقل از آوای بوشهر؛ تعدادی از شرکت کنندگان در آزمون استخدامی شرکت های پتروشیمی هنگام و آپادانا در گفتگو با آوای بوشهر اعتراض خود را به سهم ناچیز جوانان جنوب استان در این آزمون اعلام کردند.

یکی از قبول شدگان مرحله کتبی این آزمون به آوای بوشهر گفت: متاسفانه بسیاری از جوانان قبول شده در مرحله کتبی آزمون استخدامی پتروشیمی هنگام و آپادانا در مصاحبه رد شده اند و اعترض های ما تا کنون به جایی نرسیده است.

وی اضافه کرد: در همین راستا، پنج شنبه گذشته دیداری با نماینده مردم در مجلس داشتیم و مراتب اعتراض خود را اعلام کردیم که موسی احمدی اعلام کرد ۸۰ نفر از قبول شدگان جنوب استان به مصاحبه دعوت شده اند که ۴۰ نفر از شرکت کنندگان به دلایل نامعلوم از جذب نهایی محروم شده اند.

این جوان جویای کار اضافه کرد: تعداد کل نیروهای مورد نیاز این دو پتروشیمی ۲۴۰ نفر است که با این توصیف از جنوب استان بوشهر فقط ۱۵ درصد جذب شده اند. در حالی که بیشترین تبعات حضور صنعت سهم فرزندان جنوب استان است.

وی یادآور شد: وقتی شرکت کنندگان در آزمون کتبی توانسته اند با موفقیت این مرحله را طی کنند حذف نیمی از قبول شدگان منصفانه نیست. در حالی که باید سهم میزبانان صنعت بسیار بیشتر از سایر نقاط کشور باشد.

گفتنی است حذف نیروهای بومی استان بوشهر در آزمون های جذب نیرو در شرکت های نفت و گاز و پتروشیمی جنوب استان در حالی انجام می شود که در استان خوزستان، جذب نیروی غیر بومی در تمامی شرکت ها ممنوع شده و اولویت با شهرهای میزبان و سپس کل استان خوزستان است.

https://ipna.news/153163کپی شد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • محمدامین الناصر با عرض سلام نام و نام خانوادگی:محمدامین الناصر سن:18 قد:174 وزن:۶۵ مدرک تحصیلی:دیپلم نقشه کشی