مجتمع پتروشیمی ماکو از طریق فایناس آغاز به کار می‌کند

نماینده مردم ماکو در مجلس با اشاره به اینکه مجوزهایی که برای احداث مجتمع پتروشیمی ماکو لازم است گرفته شده است گفت: هم اکنون منتظر است که از طریق فایناس یعنی با استفاده از وام خارجی، سرمایه‌گذار جذب کرده و آغاز به کار کند.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ محمد علی‌پوربا اشاره به اینکه مجوزهایی که برای احداث مجتمع پتروشیمی ماکو لازم است گرفته شده است اظهار داشت: هم اکنون منتظر است که از طریق فایناس یعنی با استفاده از وام خارجی، سرمایه‌گذار جذب کرده و آغاز به کار شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون شرایط اقتصادی به گونه‌ای است که فضا برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست و صاحبان سرمایه نیز فضا را همواره رصد کرده و بنابراین هم اکنون این پروژه چند ساله مجتمع پتروشیمی ماکو نتوانسته آغاز به کار کند.

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به پروژه نیمه تمام سد کرم‌آباد افزود: در این راستا دولت یک هزار و ۴۰۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری کرده و با پیگیری‌هایی انجام شده مقرر است که ۲۰ هزار هکتار از اراضی از آبیاری تحت فشار برخوردار شود و هم اکنون از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

وی بیان کرد: اخیرا در مرکز استان به این پروژه توجه شده و امید است که این توجه، نتیجه‌بخش شده و شاهد بهره‌برداری تدریجی آن باشیم و از سوی دیگر با پیگیری‌های انجام شده، آب مورد نیاز هشت هزار و ۴۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی آماده شده و به‌زودی به استفاده آبیاری تحت فشار می‌رسد.

علی‌پور اظهار داشت: این پروژه از جمله پروژه‌های بسیار بزرگ و مهم منطقه بوده که در راستای افزایش تولیدات محصولات کشاورزی و هم اشتغال جوانان تاثیر مستقیم دارد.

وی در ادامه از اجرای چند پروژه آبیاری تحت فشار دیگر خبر داد و گفت: متاسفانه این پروژه‌ها تکمیل نشده و از پیشرفت بالای ۹۵ درصد برخوردار است و با بهره‌برداری از آنها، در مجموع ۱۵ هزار هکتار زمین کشاورزی از آبیاری تحت فشار برخوردار می‌شود تا تحولی عظیم در افزایش تولیدات کشاورزی در منطقه پلدشت و ماکو ایجاد شود.

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی افزود: تاکنون دو هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این رابطه انجام شده اما متاسفانه از این حجم سرمایه‌گذاری بهره‌برداری لازم انجام نشده است.

https://ipna.news/153130کپی شد!
منبع

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.