مبدل‌های کارخانه CTA۲ پتروشیمی شهید تندگویان بومی‌سازی شد

مبدل‌های کارخانه CTA۲ پتروشیمی شهید تندگویان به دست متخصصان داخلی طراحی، ساخته و با موفقیت نصب شد.

 

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛عملیات تعویض مبدل‌های این کارخانه در حداقل زمان ممکن و با موفقیت کامل انجام شده است.

بر اساس این گزارش، به دلیل محدودیت‌های ناشی از تحریم و عدم همکاری شرکت صاحب لیسانس کارخانه، کارشناسان و مهندسان مجتمع با همکاری شرکت‌های داخلی موفق به بومی‌سازی این مبدل‌ها شده‌اند و با تغییر مواد تشکیل دهنده تمام قطعات داخلی آن به تیتانیوم که از مقاومت بیشتری نسبت به مواد تشکیل دهنده قطعات مبدل‌های قبلی برخوردار است، ضمن رفع مشکلات، عمر مفید آن را نیز افزایش داده‌اند.

با توجه به اینکه مبدل‌های فوق از ابتدای راه‌اندازی کارخانه تاکنون در مدار تولید بوده‌اند، به مرور زمان و به دلیل نا مناسب بودن مواد تشکیل‌دهنده، قطعات دچار خوردگی و فرسودگی شده و به بروز مشکلاتی در زمینه تولید منجر می‌شده است که با تعویض آن‌ها ضمن جلوگیری از توقف مکرر واحد و همچنین تداوم تولید، گامی نیز در مسیر حرکت به سمت صنعت سبز برداشته شده است.

از سختی‌های نصب این مبدل‌ها می‌توان به محدودیت مکانی به دلیل وجود قطعات و تجهیزات مختلف در اطراف آن‌ها، وجود تجهیزات مذکور در ارتفاع ۲۱ متری از سطح زمین و وزن بالای ۳۰ تن آن‌ها اشاره کرد که تمامی این مشکلات با تلاش کارشناسان مجتمع در حداقل زمان ممکن رفع و مبدل‌های مذکور با موفقیت نصب شد.

https://ipna.news/153023کپی شد!
منبع

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.